Topbaş'dan Beklenen Açıklama

İstanbul  Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’deki binasında yapılan bayramlaşma töreni öncesi konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Seyrantepe’de yaşanan metro kazası ile ilgili olarak “ Detaylı bilgileri aldık. Teknik raporlar geldikten sonra detaylar verilecek “ dedi.

Topbaş'dan Beklenen Açıklama
Topbaş, belediyede gerçekleştirilen törende, belediye çalışanları ile bayramlaştı. Bayramlaşmadan önce bir konuşma yapan Topbaş sağlık, afiyet, bolluk içerisinde dargınlıkların ortadan kalktığı bir bayram olması temennisinde bulundu.
 
Kurban kesimi ile ilgili sıkıntıların yaşandığı dönemleri hatırladıklarını söyleyen Kadir Topbaş, "İstanbul bir ülke özelliği taşımakta. 15 milyona yakın nüfusu olan bir devlet özelliği olan kentte böyle bir vecibe yerine getirirken çevre konusuna hassasiyet gerektiğini de hepimiz bilmekteyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl biraz daha geliştirmek sureti ile daha düzgün daha temiz kurban bayramını geçirmeye çalışmaktayız. 121 noktada kesim yerlerimiz var. İleri derece de sağlıklı mekânlar oluşturmaya çalıştık. Tabi ki bahsettiğimiz vecibeyi yerine getirirken bir ibadet mantığıyla bir hassasiyetle, nezaketle işlemin yapılmasını da temenni ediyorum."
 
İSTANBUL’DA BAYRAMDA TOPLU TAŞIMA YÜZDE 50 İNDİRİMLİ
 
Bayramda  belediyeye ait halk otobüsleri de dahil toplu taşıma ücretlerinin yüzde 50 indirimli olacağını belirten Topbaş “Büyükşehir belediyesi olarak bayramlaşma hareketliliğine destek vermek amacıyla tüm toplu taşıma araçlarımızı yüzde 50 indirimli hale getirdik. İspark ise cadde üzerinde 500 civarındaki bir otoparkı 2 gün ücretsiz hale getirdi" dedi. 
 
BAYRAMDAN SONRA TAKSİM MEYDANI DÜZENLEMESİNE BAŞLANACAK
 
Kadir Topbaş ayrıca Taksim Meydanı’nın yeniden düzenlenmesi ile ilgili bayramdan sonraki birkaç hafta içerisinde çalışmalara başlayacaklarını ifade ederken geçtiğimiz günlerde Seyrantepe metro durağında yaşanan kaza ile ilgili olarak “Metroda olan kaza ile ilgili detaylı bilgileri aldık. Zaten yargıya intikal etmiş. Üzerinde çalışmalar yapılıyor. Teknik raporlar geldikten sonra detaylar verilecek" dedi.
 
Kadir Topbaş, konuşmasını Kadıköy bölgesindeki tamirat sebebiyle zorunlu olarak yapılan su kesintisinden dolayı oradaki vatandaşlardan özür dileyerek bitirdi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER