Tokat'ta Gezici Çorba Çeşmesi

Tokat Belediyesi’nin Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında kent merkezinde başlattığı gezici çorba çeşmesi hayata geçirildi. İlk gün devlet hastanesi önüne getirilen araç içerisinde yer alan çeşmeden 500 kişiye bardakta çorba ikram edildi.

Tokat'ta Gezici Çorba Çeşmesi
Tokat Belediyesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında çorba çeşmesi oluşturdu. Bir araç içerisinde yer alan çorba çeşmesi ilk gün devlet hastanesi girişine getirildi. Burada sabah işine giden çalışanlara ve tedavi olmak için gelen vatandaşlara bardak içerisinde mercimek çorbası ikram edildi. Her sabah kentin farklı noktasında yer alacak olan çorba çeşmesinden ilk olarak 500 kişi faydalandı. Bu sayının önümüzdeki günlerde artacağı ve ikinci bir çorba çeşmesinin daha faaliyete geçeceği bildirildi.
 
"İKRAMI SEVEN TOPLUMUZ"
 
Çorba çeşmesinden ilk günkü açılışına Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da katıldı. Vatandaşlara bardak içerisinde çorba ikram eden Başkan Eroğlu, "Biz yardımlaşmayı, ikramı seven bir toplumuz. Bu anlamda çorbanın bizim kültürümüzde ayrı bir yeri vardır. Hasta oluruz çorba içeriz, sabah kahvaltılarında çorba içmeden çıkmayız. Bizler Tokat Belediyesi olarak ’sabah işe giden yada hastanede tedavi olmak için evinden erken çıkan vatandaşlarımıza çorba ikram edelim’ dedik. Bunun için böyle bir çalışma başlattık. Her gün farklı bir yerde çorba ikramlarını yapacağız" dedi.
 
Çorba çeşmesinin her sabah 07:30-09:00 arasında dağıtım yapacağı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER