TOBB Sakarya'da İki Okul Yaptırıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Sakarya’nın Serdivan İlçesi’nde yaptıracağı 24 derslikli kız endüstri meslek lisesinin temeli atıldı. Törene TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da katılırken, ayrıca Akyazı İlçesi’nde de bir okul yaptırılması için protokol imzalandı. 

TOBB Sakarya'da İki Okul Yaptırıyor
Serdivan Arabacıalanı Mahallesi’ndeki inşaat alanında gerçekleştirilen törene Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti milletvekilleri Ali İnci, Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu, CHP Milletvekili Engin Özkoç, MHP Milletvekili Zihni Açba, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve Meilli Eğitim Müdürü ile değer yetkililer katıldı.
 
Toplam 11 bin metrekarelik arsa üzerine yaptırılacak 7 Bin 500 metrekarelik kapalı alanı bulunan lisenin 24 derslikli ve 750 öğrenci kapasiteli olduğuve 5 Milyon TL’ye mal olacağı ifade edildi. Lisenin 2016 eğitim- öğretim yılı başında hizmete hazır olacağı açıklandı.
 
AKYAZI’DA OKUL İÇİN PROTOKOL
 
TOBB’un Akyazı’da İlçesi’nde yaptıracağı 24 derslikli okulun protokolü de imzalandı. Bu törene de Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Başkan yardımcısı Halim Mete, Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı, Belediye Başkanvekili Mehmet Çakmak, ATSO yöneticileri ile Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER