TIR Çıkışları Geçici Olarak Durduruldu

Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı’nda TIR çıkışları geçici olarak durduruldu. Sorunun Suriye’nin Bab-Al Hava Sınır Kapısı’ndan kaynaklandığı bildirildi.

TIR Çıkışları Geçici Olarak Durduruldu
 
Türkiye’den Bab-Al Hava Sınır Kapısı’na giden Türk TIR’larının yüklerini boşaltacağı tampon bölgeye yükün muhatabı ile çalışanlarının gelememesi, ayrıca sınır kapısı çevresinde bulunan kamplardaki insanlardan kaynaklanan çeşitli sorunlar nedeniyle Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki TIR çıkışları dün akşamdan itibariyle geçici olarak durduruldu. Özgür Suriye Ordusu’nun denetiminde olan kapıdaki sorunun giderilmesi için çalışmaların devam ettiği belirtilirken, Bal-Al Hava’da sorunun giderilmesi durumunda Cilvegözü’nden TIR çıkışlarına izin verileceği, ülkelerine gidip gelmek isteyen Suriyelilere ise izin verildiği kaydedildi. Çıkışların geçici olarak durdurulmasıyla birlikte kapıda uzun TIR kuyrukları oluşmaya başladı.
 
40 GÜNDE 30 BİN SURİYELİ GİRİŞ YAPTI
 
İç savaşın sürdüğü Suriye’den Türkiye’ye geçişler ise halen devam ediyor. 1 Ocak’tan itibaren bu yana Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan 30 bin Suriyelinin Türkiye’ye giriş yaptığı, bunların 25 bininin ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra tekrar ülkelerine döndüğü bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER