Tipi İzmit'te Yolları Kilitledi

Kocaeli bölgesinde saat 20.00 sıralarında aniden bastıran ve aralıksız 45 dakika tipi halinde devam eden kar yağışı yolları geçilmez hale getirdi. Bu arada yoğun kar nedeniyle İzmit-Kandıra yolu da ulaşıma kapandı. 

Tipi İzmit'te Yolları Kilitledi
 
Tipinin etkisiyle özellikle kentin üst kısımlarındaki yollar karla kaplanınca araçlar kaydığı için yolda kaldı. Birçok aracın kayması sonucu küçük çaplı maddi hasarlı kazalar meydana gelirken, birçok araç rampaları çıkamadığından geri döndü. Bu arada yoğun kar yağışı nedeniyle Derince, Körfez ilçelerinde de araç sürücüleri zor anlar yaşadı.
 
Meteroloji yetkilileri, aralıklı tipi halindeki kar yağışının yarına kadar devam edeceğini belirirken, trafik yetkilileri de sürücülerin kar lastiksiz ve zincirsiz yola çıkmamaları uyarısında bulundu.
 
Bu arada İzmit-Kandıra Yolu, özellikle 5. kilometreden itibaren yoğun kar yağışı ve yolun yaklaşık 30 santimlik karla kaplanmasının yanı sıra buzlanma nedeniyle ulaşıma kapandı. Jandarma Kandıra yoluna araç girişine izin vermiyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle Bayova Yolu olarak da bilinen E-130 Karayolu’nun Gölcük-Karamürsel arasında Gonca Rampası da araçların kayması nedeniyle bir süre ulaşıma kapandı.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER