Tıp Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi

Gaziantep Sanko Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nde eğitim gören birinci sınıf öğrencileri, törenle beyaz önlük giydi. Törende konuşan Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, öğrencilerden hastalara anne ve babaları gibi davranmaları uyarısında bulundu.

Tıp Öğrencileri Beyaz Önlük Giydi
Sanko Hastanesi’nde düzenlenen ‘Beyaz Önlük Giyme’ törenine Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, öğretim üyeleri ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende konuşan Abdulkadir Konukoğlu, üniversiteyi kar amaçlı kurmadıklarını hatırlattı ve öğrencilerden mütevazı olmaları tavsiyesinde bulundu. Mezun olacak öğrencilerin şifa dağıtmaya başlayınca hastalara yakını gibi davranması önerisinde bulunan Konukoğlu, "İnsanlar yükseldikçe mütevazi olmalı. Siz hastaya anneniz babanız gibi bakmayıp güler yüzle karşılamazsanız o ilaçlar bir işe yaramaz. Biz bunu gördük" dedi.
 
Konukoğlu, konuşmasının ardından geçen yıl birinci sınıfa başlayan ve bilimsel araştırma projelerinde başarı sağlayan iki öğrenciye başarı belgesi verdi. Yapılan konuşmaların ardından Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine hocaları tarafından beyaz önlükleri giydirildi.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER