Tıp Bayramı'nda konuştular!

14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle açıklama yapan Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, sağlık personelinin acil çözüm bekleyen 6 sorununa çözüm bulunmasını istedi.

Tıp Bayramı'nda konuştular!

Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, sağlık personelinin acil çözüm bekleyen 6 sorununa çözüm bulunmasını istedi. 

Sağlık çalışanlarının talepleri sıralayan Yıldırım, şunları söyledi, "Yıpranma payının bir an önce çıkarılması ve geçmişe dönük yapılması, döner sermaye adaletsizliğinin giderilmesi, hekim ve hekim dışı personelin havuzlarının ayrılması, döner sermayenin emekliliğe yansıtılarak emekli olduklarında gelir kaybının asgariye indirilmesi, insanı yaşatmaya çalışan bir meslek gurubu olduğu göz ardı edilmeyerek her türlü şiddetin önlenmesi için ciddi yaptırımların yapılması, tükenmişliğin ciddi anlamda arttığı, aile bütünlüğünün bozulduğu bir sağlık çalışma sistemi içinde yoğun mesai ve nöbetlerin asgariye indirilmesi için bir çok hastaneye personel desteği sağlanması gerekmektedir. Sağlık çalışanlarına toplu ulaşımdan indirimli faydalanabilmesi sağlanmalıdır" diye konuştu.

YIPRANMA PAYI 

Sağlık Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir ise, “Sağlık çalışanları 14 Mart Tıp Bayramı’nda, yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik müjde beklemekte ve bayramı gerçek anlamda yaşamak istemektedir” dedi. Özdemir, şöyle devam etti: "Ağır iş yükü altında tükenmişlik sınırında yaşayan sağlık çalışanları sorunlarına acilen çözüm bulunmasını beklemektedir. Dört yıl önce sendikamız Sağlık-Sen programında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından sözü verilen ve kısa bir süre önce de ilgili bakanlıklar tarafından çalışmaları tamamlanan yıpranma payının sendikacılık tarihinde bir dönüm noktası olduğunu söyleyebiliriz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından hayata geçmesinin müjdeleneceğini beklediğimiz yıpranma payının, son derece önemli ve değerli bir kazanım olacak.” 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2018, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER