Tinerci Dehşeti!

Ankara’da yaşları 17 olan iki tinerci, okuldan çıkan ve evlerine giden 12 ile 14 yaşlarındaki 9 öğrenciyi bıçak zoruyla bir parkta 3 saat boyunca alıkoydu.

Tinerci Dehşeti!

Altındağ Karapürçek Mahallesi’nde meydana gelen olayda, E.Y. ve C.E., aynı semtteki Beşikkaya İlköğretim Okulu yakınlarındaki bir parkta saat 12.00 sıralarında çakmak gazı çekmeye başladı. E.Y. ve C.E. bir süre sonra söz konusu okuldan çıkıp  evlerine giden 9 öğrencinin önünü kesti. Öğrencileri bıçak zoruyla alıkoyan E.Y. ve C.E., çocukları yaklaşık 3 saat boyunca burada tuttu.

Tinerciler burada öğrencilerin ceplerindeki harçlıklarını gasp etti. Tinerciler daha sonra çocukların sünnetli olup olmadıklarını sorarak, ‘sünnet kontrolü’ yaptı.

Tinerciler daha sonra çocuklardan birini yakındaki markete çakmak gazı almaya gönderdi. Söz konusu öğrenci çakmak gazını aldıktan sonra parka geri döndü, ancak korktuğu için kimseye birşey söyleyemedi.

Tinercilerin öğrencileri burada alıkoyduğunu gören okulda görevli bir temizlik görevlisi durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri çocukları kurtardı. Polis ekipleri, gözaltına aldıkları tinercilerin yaşlarının 18’den küçük olması  nedeniyle şüphelileri Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2012, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER