banner9

Thy İle Brezilya'nın İç Hat Seferlerine Ortak Uçuş

Türk Hava Yolları (THY) bir "Star İttifakı" üyesi olan Havayolu şirketi Aviance Brazil ile ortak uçuş anlaşması (Code Share) imzaladı. Buna göre THY,  Avianca Brazil tarafından icra edilen Brezilya iç hat seferlerine ortak uçuş yapacak.

Thy İle Brezilya'nın İç Hat Seferlerine Ortak Uçuş
THY mevcut durumda İstanbul-Sao Paulo hattında haftada 7  karşılıklı sefer  gerçekleştiriyor.  Bu uçuş, Sao Paulo’dan sonra Arjantin’de Buenos Aires’e devam ediyor. Code share anlaşmasının duyurusu, Avianca Brazil’in CEO’su Jose Efromovich tarafından Chicago’da Star İttifakı’na üye havayollarının üst düzey katılımı ile gerçekleşen toplantı sırasında yapıldı.
 
Efromovich “Bu anlaşma ile Avianca Brazil, Star İttifakı’nın Brezilya’daki güvenilir partner havayolu olma konumunu güçlendirecek ve yolcularına tüm dünyaya güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşma ayrıcalığı sunmuş olacaktır” dedi.
 
KATKI SAĞLAYACAK
 
THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ise “Avianca Brazil ile code share anlaşması imzaladığımız in çok memnunuz, bu anlaşmanın aynı zamanda Star İttifakı’na da büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Code Share anlaşması sayesinde yolcularımıza İstanbul ve Sao Paulo üzerinden aktarmalı seferler ile daha fazla uçuş alternatifi sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.
 
AVIANCA HANGİ AVANTAJLARI SUNACAK?
 
THY, geçtiğimiz aydan geçerli olmak üzere Amerika kıtasındaki en önemli ortaklarından biri Kolombiyalı Avianca ile ABD çıkışlı uçuşlar için anlaşma yapmıştı. THY, New York JFK Havalimanı’na getirdiği yolcuları Avianca Orta ve Güney Amerika’ya ulaştırmaya  başladı. İlk etapta El Salvador, Kolombiya, Honduras, Costa Rica ve Guatemala’ya bağlantı veriliyor.
 
HANGİ ÜLKELERDE ŞİRKETLERİ VAR?
 
THY gibi Star Alliance Havayolu ittifakı üyesi olan Avianca Havayolları’nın ana merkezi Kolombiya’da Bogota. Havayolunun ayrıca Brezilya, Kosta Rica, Ekvator, El Salvador ve Peru merkezli havayolları da bulunuyor. Bu şirketlerle direkt uçuşlar gerçekleştiriyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2015, 10:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER