banner51

'Terörün Yeni Adı Aydın İhaneti'

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Onursal Başkanı Mahmut Koçak, akademisyenlerin bildirisine tepki göstererek, terörün yeni adının aydın ihaneti olduğunu söyledi. Koçak, sivil toplum örgütü temsilcileri ile Anadolu illerini gezerek, aydınların bildirilerini birlikte kınayacaklarını belirtti.

'Terörün Yeni Adı Aydın İhaneti'
 
Aydınların yayınladığı bildiriye tepki göstermek için Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Onursal Başkanı ve eski AK Parti Afyon Milletvekili Mahmut Koçak, Anadolu illerini gezerek sivil toplum örgütleriyle birlikte aydınların bildirgelerini kınayacaklarını söyledi. Elazığ’a gelen Koçak beraberinde Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Elazığ Şube Başkanı Yaşar Biçer ve Malatya Dernek Başkanı Yaşar Kiraz ile Elazığ Basın ve Medya Cemiyeti Başkanı Nafiz Koca’yı ziyaret etti. Gezilerinin ilkini Elazığ’dan başlattıklarını belirten Koçak, şöyle dedi:
 
"Terörün yeni adı aydın ihaneti. En sonda söyleyeceğimi, en başta belirteyim. Türkiye bir terör türbülansına sokulmak isteniliyor. Bu bağlamda çok boyutlu bir terör dalgası ile karşı karşıyayız. Hendeklerden üniversitelere, medyadan sivil toplum örgütlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede Ankara’nın direnci kavramlar, kalaşnikoflar ve canlı bombalar ile kırılmaya çalışılıyor. Türkiye yüzyılın en büyük organize ihanet hareketiyle karşı karşıyadır. Kılcal damarlara kadar girmiş bir ihanet şebekesi işbaşında. Adeta uyuyan hücreler uyandırılmış durumda. Ruhunu, kalemini satmış, dağdakilerden, sahada tehlikeli bu tehdit, Türkiye’yi uluslararası bir müdahaleye hazırlamaya çalışıyor. Terörün yerelden, bölgesele ve uluslararası bir boyuta taşınmasının arkasında bu hedef var. Türkiye’deki terör sorunu uluslararasılaştırılmak istenilmektedir. Bu oyuna özellikle dikkatleri çekmek istiyorum. Nitekim 1128 akademisyen tarafından yapılan açıklama metni bununla ilgili fazlasıyla önemli ipuçları veriyor. Bu metni ifade özgürlüğü çerçevesinde değerlendirmek, en büyük gaflet olacaktır. Ülkesine başka güçleri davet eden hiçbir teşebbüs masumane kabul edilemez. Küresel dalgalara kendisini kaptırmış çevrelerce atılan bu adımın tüm ülkeye evrensel değerler adı altında kabul ettirilmeye çalışılması ve ülkenin bu kapsamda kamplaştırılarak istikrarsızlaştırılma girişimi dikkatlerden kaçmamaktadır."
 
Türkiye’de çok büyük oyun oynadığını söyleyen Koçak, "Evet, oyun çok büyük. Bizi içimizden bitirmek istiyorlar. Fakat biz bu oyunu birlik ile kardeşlik ile inancımız ile bozacağız. O yüzden, Elazığ’daki STK’lardan başlamak üzere, Doğu ve Güneydoğu illerimizde STK’lar olarak başta bölücü PKK terörü olmak üzere güç birliği içinde olmalıyız ve bu birliğimizi tüm ülke çapına yaymalıyız diye düşünüyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER