banner9

Terörü Lanetlemek İçin Yürüdüler

Afyonkarahisar’da sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa düzenlediği, ’Terörü Lanetleme Mitingi ve Yürüyüşü’ne yüzlerce kişi katıldı. 50 metrelik Türk bayrağının taşındığı yürüyüşte şehitler anısına dua edildi.

Terörü Lanetlemek İçin Yürüdüler
Son dönemde artan terör olaylarına tepki göstermek amacıyla Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Kamu-Sen, Kamu Çalışanları Vakfı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türk Emekliler Derneği, Türk-İş, Türk Ocağı Birleşik Emekliler Derneği, Elektrikçiler Odası, Bakkallar Odası, Giyimciler Odası, Ülkücü İşçiler Derneği, Ülkü Ocakları ve Alperen Ocakları’nın Afyonkarahisar şubeleri, Afyonkarahisar Platformu adıyla ’Terörü Telin (lanetleme) Mitingi’ düzenledi.
 
50 METRELİK TÜRK BAYRAĞI
 
Gedik Ahmet Paşa Camii önünde başlayan mitinge yüzlerce kişi katıldı. Mitinge katılanlara Türk bayrakları dağıtılırken, bir grup tarihte kurulmuş Türk Devletleri’nin bayrakları ile siyah sancak taşıdı. Gruptan bazılarının ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ yazılı bandanaları bağladığı yürüyüşte yaklaşık 50 metrelik Türk bayrağı da açıldı. 1993 yılında Van’ın Çatak İlçesi’nde PKK saldırısı sonucu şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mete Saraç’ın annesi Nurhan Saraç, Kıbrıs Gazisi Tahsin Koç, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ve MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak da yürüyüşe katıldı. Polis yürüyüş ve miting sırasında geniş güvenlik önlemi aldı.
 
ESNAFTAN ALKIŞLI DESTEK
 
İmaret Camii’nden Kurtuluş ve Bankalar caddeleri boyunca terör örgütü PKK aleyhinde slogan atan gruba esnaf da alkışlarla destek oldu. Anıtpark’taki Zafer Müzesi önünde toplanan grup ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganları attı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türk Diyanet Vakıf- Sen İl Başkanı Cengiz Kılınç’ın şehitler anısına dua ettirdiği mitingde, bazı katılımcılar gözyaşlarına hakim olamadı.
 
HAİNLERİN CEZASINI ŞEHİT ANALARI VERSİN
 
Burada konuşan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, terör örgütüne karşı operasyonların devam etmesini istediklerini belirterek, polis ve askere ‘vur emri’ verilmesini istedi. Her gün gelen şehit haberleri ile artık sabırların tükendiğini aktaran Kumartaşlı, "Başta İmralı’da yatan eli kanlı bebek katili terörist başı olmak üzere terör suçu işlemiş olan hainlerin hak ettikleri ceza olan idam cezasının getirilmesini hatta bu hainlerin cezasının şehit anaları tarafından verilmesini istiyoruz" dedi.
 
Sivil toplum örgütü temsilcilerinin konuşmaları ve şiir okunmasıyla sona eren mitinge katılanlar daha sonra dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2015, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER