Teröre Büyük Darbe

Şırnak'ta kışı geçirmeye hazırlanan teröristlere yönelik hava destekli operasyon düzenlendi.

 

Şırnak'ta Bester-Dereler kırsalında kışı geçirmeye hazırlanan teröristlere yönelik sürdürülen hava destekli operasyonda çok sayıda yaşam malzemesi ve patlayıcı ele geçirilirken, teröristlerin barınmak için kullandığı 32 sığınak imha edildi.
 
Şırnak Valiliği tarafından yapılan açıklamada, vatandaş ihbarı üzerine bölgeye özel eğitimli asker ve korucuların katılımı ile gerçekleştirilen hava destekli operasyonda  terör örgütüne büyük darbe vurulduğu belirtildi.  
 
Açıklamada, "23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı tarafından 10-14 aralık 2012 tarihleri arasında Bestler-Dereler bölgesinde vatandaşlarımızın verdiği bilgiler ve yapılan istihbari değerlendirmeler ışığında ilimiz merkez ve ilçelerinde saldırılar yapmayı planlayan terör örgütüne yönelik askeri birliklerimiz ve köy korucularıyla beraber hava destekli operasyon icra edilmiştir. Teröristlerin Şırnak kırsalı Bestler-Dereler bölgesinde kışı geçirmek için yaptıkları hazırlıklara yönelik şiddetli soğuk ve iklim koşullarında icra edilen operasyonda 32 sığınak kullanılamaz hale getirilmiştir. Ayrıca operasyonda 60 kilogram patlayıcı, 180 kilogram jel yakıt, 650 metre kablo, 6 adet basma düzeneği ve Eyp, 4 adet sensör, 11 adet büyük pil, 10 saniyeli fitil, bol miktarda muhtelif mühimmat, 8 çuval sağlık malzemesi, bol miktarda ilaç ile yüzlerce teröriste kış ayı boyunca yetecek miktarlarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir denildi.
 
Bingöl'de güvenlik güçlerince sürdürülen operasyonlarda terör örgütü mensuplarına ait 6 sığınak bulunduğu bildirildi. 
 
Bingöl Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, güvenlik güçleri tarafından Bingöl Merkez- Ortaçanak köyü ile Genç ilçesi Yeniyazı köyü kırsal alanında icra edilen operasyonel faaliyet sırasında, bölücü terör örgütü mensuplarına ait, arazide gizlenmiş vaziyette 6 sığınak tespit edildiği belirtildi. Açıklamada, sığınaklarda yapılan aramalarda, 5 kilogram amonyum nitrat ile bol miktarda yiyecek, giyecek ve yaşam malzemesinin ele geçirildiği ifade edildi. Açıklamada "Bingöl ve Genç Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatıyla ele geçirilen malzemeler olay yerinde imha edilmiş olup, sığınaklar tahrip edilmiştir. Bingöl ili genelinde, kış şartlarında operasyonlara aralıksız devam edilmektedir denildi.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2012, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER