Terk Edilen Çocuğa Polis Sahip Çıktı

Adana Otogarı’nda 25 yaşındaki Aslıhan Ş.’nin otogarda terk ettiği 2 yaşındaki erkek çocuğu nefes almakta zorlandığı fark edilince hastaneye götürüldü.

Terk Edilen Çocuğa Polis Sahip Çıktı
Merkez Otogar’daki bekleme salonundaki vatandaşlar, bebek arabasındaki çocuğun uzun süreden beri hareketsiz yattığını fark edip polisten yardım istedi. Yanında kırmızı bir valiz bulunan bebek arabasına kontrol eden polis, içinde yatan 2 yaşlarındaki erkek çocuğu için sağlık ekibi istedi.
 
Olay yerine gelen sağlık görevlileri, kontrol ettikleri çocuğun düzensiz nefes aldığını tespit edip ilk müdahalesini yaptı ardından da Meydan Çocuk Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Çocuk ile annesinin taksi ile otogara geldiğini belirten vatandaşlar, "Parasının olmadığı söyleyerek yardım istedi. Biz de taksiye para verip gönderdik. Antalya’ya gitmeye çalıştığını söyleyen kadın, bekleme salonuna girdi. Sonra da çocuğu arabanın içinde bırakıp gitti" dedi.
 
Sağlık ekipleri çocuğu götürdükten yaklaşık 1 saat sonra annesi olduğunu söyleyen Aslıhan Ş., otogara gelip oğlunu aradı. Yemek yemek için bebeğini bırakıp gittiğini ileri süren kadın, oğlunu hastaneye gönderen polislere de tepki gösterdi.
 
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2015, 19:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER