banner51

Telefon Dolandırıcısı 2 Şüpheli Yakalandı

Adana’da 35 yaşındaki Kamil E. ile 34 yaşındaki Recep C., kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptıkları iddiası ile gözaltına alındı.

Telefon Dolandırıcısı 2 Şüpheli Yakalandı
 
İddiaya göre, telefonla aradıkları vatandaşlara, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak, terör örgütü soruşturması yürüttüklerini söyleyip para isteyen dolandırıcılar, İzmir’de yaşayan 54 yaşındaki Ali İhsan Göksoy ve Giresun’da oturan 24 yaşındaki Mustafa Öztürker’den hesap numaralarına para yatırmalarını istedi. Dolandırıldıklarını anlamayan Göksoy 5 bin 200, Öztürker ise 670 lirayı verilen hesaba yatırdı.
 
Hesaba para yatırdıktan sonra Prof. Dr. Canan Karatay olayını hatırlayan Göksoy ile Öztürker, dolandırıldıklarını fark ederek polise başvurdu. Paranın yattığı hesapları izlemeye alan polis, Adana’da bir iş yerinden çekildiğini belirledi. Hesap sahibi Kamil E. ile paranın çekildiği işyerinin çalışanı Recep C.’ye ulaşan ekipler, her ikisini de gözaltına aldı. Kamil E., yapılan sorgusunda dolandırıcılık iddiasını kabul etmeyip, kartını kullanması için Recep C.’ye verdiğini söyledi.
 
Şüpheliler ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 10:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER