banner51

Telefon Dolandırıcılığını Polis Engelledi

Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde 34 yaşındaki Muhammet Arıkan’a telefonda kendini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, bankadaki parasını verilen hesaba yatırmasını istedi. Arıkan, hesabındaki 4 bin 880 lirayı dolandırıcıların verdiği hesaba yatıracağı sırada polis tarafından durduruldu.

Telefon Dolandırıcılığını Polis Engelledi
Fethiye’nin Yakacık Mahallesi’nde oturan Muhammet Arıkan’ı ev telefonundan arayan dolandırıcılar, kendilerini polis olarak tanıttı. Arıkan’a hesaplarının ele geçirildiğini söyleyen dolandırıcılar, cep telefonu numarasını istedi. Bu kez cep telefonundan arayan dolandırıcılar Arıkan’a, telefonu kapatmadan bankaya gitmesini söyledi. Otomobiliyle evden çıkan Arıkan, dolandırıcıların telefonla savcı olarak tanıttıkları başka biriyle görüştürüldü. 36 kilometre boyunca telefonu kapatmayan ve sözde savcının talimatlarını yerine getiren Arıkan, banka hesabından 4 bin 880 lira çekti. Arıkan telefondaki kişinin talimatı doğrultusunda parayı verilen hesaba yatırmak üzere ATM önünde beklemeye başladı.
 
POLİS ENGEL OLDU
 
Arıkan evden ayrıldıktan sonra durumdan şüphelenen ailesi önce jandarmayı, ardından polisi aradı. İhbar üzerine harekete geçen Fethiye Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Arıkan’ın bulunduğu banka şubesine gitti. Banka çalışanlarının yardımıyla ATM önünde bekleyen Arıkan’a ulaşan ekipler, parayı dolandırıcıların verdiği hesaba yatırmasına engel oldu. Durumu anlayan dolandırıcılar ise telefonu kapattı.
 
Fethiye Asayiş Büro Amirliği’ne götürülerek ifadesine başvurulan Arıkan, kendini polis olarak tanıtan dolandırıcıların, savcı olduğunu söyledikleri bir kişiyle görüştürdüğünü anlattı. Sözde savcının tüm yol boyunca kendisiyle konuştuğunu kaydeden Arıkan, "Hesaplarındaki parayı çek, verdiğim hesaba yatır. Çünkü dolandırıcılar hesaplarını ele geçirmiş, biz polisle operasyon yapıp yakalayacağız’ dedi. Fethiye’ye kadar da 36 kilometre boyunca telefonu kapattırmadı. Parayı çektim, yatırmadan önce polis engel oldu. Başıma gelenlerin bir başkasının başına gelmesini istemem" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER