Tekne Motoru Hırsızlığına 2 Tutuklama

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde balıkçı teknelerinin motorlarını çalan iki zanlı, polisin takibiyle suçüstü yakalandı. Buna rağmen suçlamayı kabul etmeyen zanlılar, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Tekne Motoru Hırsızlığına 2 Tutuklama
Tepe Mahallesi’ndeki Azmak Deresi’nde demirli iki balıkçı teknesinin birer gün arayla gündüz saatlerinde motorlarının çalınması üzerine, polis çalışma başlattı. Bölgede önlem alan sivil ekipler, beklemeye başladı. Sivil polislerden habersiz G.K. (40) ve K.İ. (58), tekrar Azmak Deresi’ne geldi. Ellerinde alet çantası bulunan ve teknik servis elemanı gibi davranan zanlılar; iki ayrı teknenin daha motorunu çaldı. Harekete geçen ekipler, iki zanlıyı suçüstü yakaladı. Zanlıların kamyonetinde yapılan aramada önceden çalınan iki tekne motorunun da bulunduğu belirtildi. Çalınan dört tekne motoru sahibine teslim edildi. İki zanlı, polis merkezine götürüldü.
 
Yapılan kontrolde G.K.’nin poliste; ’hırsızlık çetesi kurarak örgütlü suç işlemek’, ’kız çocuğuna cinsel istismar’, ’adam öldürmeye teşebbüs’ ve ’hırsızlık’ suçlarından dokuz kaydının bulunduğu, diğer zanlının ise herhangi bir kaydının bulunmadığı belirtildi. Suçlamaları kabul etmeyen ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen iki zanlı da tutuklandı.
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER