Tekirdağ'da Provada Argo Sözler

Mustafa Kemal Atatürk’ün Tekirdağ’a gelişi ve harf inkılabının kabulünün 87’nci yıldönümü nedeniyle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın davetlisi olarak kente gelen İstanbul Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Gökhan Akyüz’ün, prova sırasında çevresindekilere söylediği argo sözler şaşkınlık yarattı.

Tekirdağ'da Provada Argo Sözler
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün Tekirdağ’a gelişi ve Harf İnkılabının 87’nci yıldönümü dün Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Valiliğince düzenlenen programla kutlandı. Programa göre temsili Atatürk’ü canlandıran sanatçı Gökhan Akyüz ile bir grup tiyatro oyuncu tekne ile limana yanaştı. Daha sonra özel bir şirket tarafından çekimleri yapılan senaryoya göre, temsili Atatürk ve beraberindekiler limanda bir süre prova çekimi yaparak kendi aralarında konuştu.
 
Karşı tarafta Tekirdağ Valisi Enver Salioğlu, Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Erkek, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ekrem Eşkinat ile çok sayıda halk da temsili gelişin bekledi. Bu sırada oyuncu Akyüz, çevresindekilere talimatlar verirken, kısık sesle argo sözler söylemesi şaşkınlık yarattı. Provaların ardından temsili Atatürk ve beraberindekiler limanda bekleyen protokolü ve halkı selamlayıp, antika bir araca bindi. Yolda kendisini bekleyenleri selamlayan temsili Atatürk daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yılmaz İçöz sahnesinde devam eden programda Atatürk’ün Harf İnkılabını oyunla anlattı.
 
SÖZLERİ KENDİSİNİ BAĞLAR
 
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ahmet Poyraz, uzak oldukları için konuşmaları duymadıklarını ancak, sanatçının sarf ettiği sözlerin kendisini bağlayacağını ifade ederek, “Biz o noktaya uzak olduğumuz için ne söylediğini duymadık. Kendisi profesyonel bir sanatçıdır” demekle yetindi.
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 17:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER