TED Koleji Gelecek Yıl Kocaeli'nde

Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından Türk Eğitim Derneği- TED Koleji, 2015- 2016 eğitim öğretim döneminde Kocaeli’ndeki öğrencilere de kapılarını açacak. 

TED Koleji Gelecek Yıl Kocaeli'nde
İzmit Ramada Plaza Otel’de gerçekleştirilen TED Kocaeli Koleji tanıtım toplantısına TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, TED Kocaeli Koleji Kurucu Temsilcisi Nilgün Çelebi, TED Kurucu Temsilcisi Eda Manav ve TED Genel Merkez Eğitim Uzmanı Ferhat Gündoğdu katıldı. Toplantıda konuşan TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, nitelikli ve eğitimli  nesiller yetiştirmek için Kocaeli’nde olduklarını belirtti. Pehlivanoğlu şöyle dedi:
 
"TED Kocaeli Koloji’nde yetiştireceğimiz çocuklar, toplum ve ülke sorunlarına karşı farkındalığı ve çözüm üretme bilinci yüksek, kültür, sanat, spor alanlarında yer edinebilecek bilgi ve beceriye sahip bireyler olacaklardır. Türk Eğitim Derneği, profesyonel bir yapılanmayla Kocaeli’nde rekabet koşullarını ve eğitimin kalitesini arttıracaktır." 
 
’GELİŞMİŞ ÜLKE OLMAK İÇİN ÇAĞDAŞ EĞİTİM’
 
TED Kocaeli Koloji Kurucu Temsilcisi Nilgün Çelebi de, Kocaeli’nde eğitimin ezberinin değişeceğini kayşdederek şöyle konuştu:
 
"Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda, gösterdiği gelişmiş ülke olma hedefinde hiç durmadan yürüyebilmenin tek çaresi, çağdaş eğitimi bir an önce tüm yurda yaymaktır. TED’in eğitim ve öğretim alanındaki 80 yıllık deneyimini taşımak bizi mutlu etmektedir. Bu girişimin Kocaeli’ne hayırlı olmasını diliyorum."
 
YARI OLİMPİK KAPALI HAVUZ DA OLACAK
 
Başiskele İlçesi Yuvacık Galip Erenoğlu Caddesi’nde 18 bin metrekare alan üzerine yapılacak olan TED Kocaeli Yerleşkesi’nde yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, konferans salonu, 2  yemekhane, mini futbol sahaları, jimnastik ve dans salonları, özel oyun alanları, sanat atölyeleri, cam seramik, fen matematik atölyeleri, fizik kimya labratuvarı ve organik tarım alanları bulunacak. 2015- 2016 eğitim öğretim döneminde açılacak  yerleşkede okul öncesi ve 1.2.3. sınıflara pisikolojik danışma ve rehberlik görüşmesi ile ilkokul 4, ortaokul 5- 6 sınıflara 19 Nisan 2015 tarihinde yapılacak olan giriş sınavı ile öğrenci alınacak.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER