Tazminatları İçin Oturma Eylemi

Manisa’nın Soma İlçesi’nde, 301 kişinin öldüğü facianın ardından işten çıkartılan madenciler, tazminatlarının hala ödenmediğini söyleyerek, ölen arkadaşlarının isimleri yazılı dev pankart eşliğinde Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi Müdürlüğü (ELİ) önüne yürüyüş düzenledi. Burada ELİ Müdürü ile görüşmek isteyen grup, bu gerçekleşmeyince oturma eylemine başladı.

Tazminatları İçin Oturma Eylemi
13 Mayıs 2014 tarihinde Soma’da 301 kişinin öldüğü maden faciasının ardından işten çıkartılan ve aylar geçmesine rağmen tazminatını alamadıklarını belirten madencilerden 50 kişilik bir grup, seslerini duyurmak için bugün öğlende Belediye binası önünde bir araya geldi.
 
’Tazminat Hakkımız’, ’Sadaka Değil Hakkımızı İstiyoruz’, ’Açız Aç’ ve ’Soma’ya Verilen Sözler Tutulsun’ yazılı dövizleri taşıyan grup; facianın yaşandığı ocakta yaşamını yitiren 301 madencinin adlarının yazılı olduğu dev pankartı önlerine alarak yürüyüşe geçti. Atatürk Caddesi üzerinden Ege Linyitleri İşletmesi Müessesesi Müdürlüğü (ELİ) önüne yürüyen topluluk, sık sık "Sadaka değil hakkımızı istiyoruz" sloganı attı. Burada Eli Müessesesi Müdürü Hakkı Duran ile görüşmek isteyen grup, taleplerinin yerine getirilmemesi üzerine oturma eylemine başladı. Polis ekiplerinin, grubu uzaktan takip ettiği görüldü.
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER