Taziyede Gerçek Komutanlarla Oturmuş

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde, bir grup PKK’lının roketatar ve otomatik silahlı saldırısında şehit düşen 27 yaşındaki jandarma uzman çavuş İbrahim Taş’ın Şanlıurfa’nın Harran İlçesi’ndeki taziyesine katılarak kendisini bölük komutanı ve yüzbaşı olarak tanıtan Yılmaz Fırtına’nın taziyede protokol üyeleri ile birlikte kıl çadırda otururken görüntüleri ortaya çıktı.

Taziyede Gerçek Komutanlarla Oturmuş
 
Yüksekova İlçesi’ne bağlı Dağlıca bölgesinde, 15 Ağustos’ta PKK’lıların saldırısı sonucu 2 silah arkadaşıyla birlikte 2 çocuk babası jandarma uzman çavuş İbrahim Taş şehit düştü. Taş’ın Harran İlçesi’ne bağlı İmambakır Mahallesi’ndeki taziye evine katılarak kendisini Dağlıca’da görevli bölük komutanı olarak tanıtarak şehit ailesinin evinde 4 gün konaklayan ve dolandırıcı olduğu Hakkari’den şehidin silah arkadaşlarının taziyeye gelmesiyle ortaya çıkan Yılmaz Fırtına’nın, şehit taziyesinin yapıldığı kıl çadırda protokol üyelerinin yanında oturduğu görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde Yılmaz Fırtına’nın, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün taziye ziyareti sırasında çadırda iki rütbeli komutanın arasında oturduğu görülüyor.
 
ŞEHİT AMCASI: BAŞ TACI YAPTIK
 
Şehit amcası Halil Taş, Yılmaz Fırtına’yı ’baş tacı’ yaptıklarını belirterek, şöyle dedi:
 
"Bu adam kendini şehidimizin bölük komutanı olarak tanıttı. 4 gün boyunca onu baş üstünde tutup evimizde misafir ettik. Tesadüfen şehidimizin Dağlıca’daki çatışmadaki silah arkadaşları taziyemize geldi. Bu sırada bizler onlara ’Bölük komutanı yüzbaşınız da taziyemizde’ dedik. Bunun üzerine askerler bir astsubayları olduğunu ve onun da çatışmada şehit olduğunu, yüzbaşı rütbeli komutanlarının olmadığını söyledi. Bunun üzerine kendini bölük komutanı olarak tanıtan Yusuf Fırtına’yı askerlerin yanına çağırdık. Askerler birkaç soru Fırtına’ya sordu cevap alamayınca bunun bir dolandırıcı olduğunu ifade ederek, taziyeye jandarma ekiplerini çağırdık. Aksi takdirde böyle bir olay karşısında çok büyük linç girişimi doğabilirdi. Taziyede teslim ettiğimiz sahte bölük komutanı daha sonra çıkarıldığı mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı."
 
TERÖRİSTİN AĞZINA SİLAH DAYADIĞI İÇİN HERKES ANLINDAN ÖPTÜ
 
Halil Taş, Yılmaz Fırtına’nın teröristin ağzına silah dayadığını söylediğinde herkesin alnından öptüğünü ifade ederek, şunları söyledi:
 
"Dolandırıcı olduğunu öğrendiğimiz bu şahsı 4 gün boyunca onu burada baş tacı ettik. Evimizi yüreğimizi soframızı açtık. Bize çatışmada yaralandığını söylemişti. Hatta çatışma esnasında yaralı bir teröristin ağzına silah dayadığını söyledi. Bu sözler üzerinde taziyede bulunan herkes ayağıyla kalkarak, onu anlından öptü. Hatta burada kentin ileri gelenleri ile komutanlar ve protokollerle bile tanıştırdık. Burada şehit ailelerine çağrıda bulunuyorum. Bu tür insanlara karşı dikkatli olmalarını istiyoruz. Zaten bu insanların yüreği ve acısı vardır. Bu tür kişiler acımızı ikiye katlıyor."
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2015, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER