Tatilin Gözdesi Yine Kar

Yarıyıl tatilinin en gözde mekanları, kayak merkezleri oldu. Ilıman iklimi nedeniyle Antalya’daki otel ve kaplıcalar da ilgi gördü.

Tatilin Gözdesi Yine Kar
Eğitim- öğretim yılının ilk yarısının tamamlanmasıyla 22 Ocak Cuma günü başlayan 16 günlük tatili fırsat bilenler, başta kayak merkezleri olmak üzere kaplıca ve kıyı otellerine akın etti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, yarıyıl tatilinin en büyük etkisinin kayak merkezlerinde görüldüğünü, imkanı olanların kayak merkezleri, kıyı otelleri ve kaplıcalarda tatili tercih ettiğini söyledi.
 
’EN GÖZDE MERKEZ ULUDAĞ’
 
Kış sezonunda kayak merkezlerinin tamamının ilgi gördüğünü aktaran TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Beceren ise, en çok yatak ve pist kapasitesine sahip, mekanik tesisi bulunan, eğlencesi en bol Uludağ’ın, bu yarıyıl tatilinde de en çok ilgi gören kayak merkezi olduğunu ifade etti. Doluluk oranının yüzde 90’ı aştığını belirten Haluk Beceren, Uludağ’ı takiben Kartalkaya, Erciyes, Erzurum ve Kartepe kayak merkezlerinin hem kar kalitesi, hem pist, hem de tesis imkanları açısından öne çıktığını vurguladı. Uludağ’da kar kalınlığının 1.5 metreye ulaştığını ve yağmaya devam ettiğini de belirten Beceren, geçen hafta başlayan yoğun ilginin sürdüğünü dile getirdi. 
 
KAMERADAN CANLI
 
Uludağ’a kamera ağı kurduklarını anlatan Beceren, kaymak isteyenlerin resmi ’uludaginfo’ internet sayfasından hangi pistlerin açık, hangilerinin kapalı olduğunu, hava durumunu kamera sistemi aracılığıyla canlı takip edebileceğini aktardı.
 
ÇOCUKLU AİLELERİN TERCİHİ KAYAK MERKEZLERİ
 
Yarıyıl tatilindeki iç turizm hareketliliğinin Uludağ ve Kartalkaya merkezli olarak yoğunlaştığını belirten ETS Tur Yurtiçi Turlar Müdürü Suat Özbek de, yılbaşı sonrası artan kar yağışı nedeniyle pistlerin iyi durumda olduğunu, çocuklu ailelerin kayak merkezi tercihinin daha çok olduğunu söyledi. Özbek, ılıman olması nedeniyle Antalya şehir merkezi ve Belek’teki 5 yıldızlı otellerin de ilgi gördüğünü anlattı.
Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER