Tatilcilerin Dönüş Çilesi

Kurban Bayramı’nı yakınları ile geçirdikten sonra yaşadıkları şehirlere dönenler, 46 ilin geçiş noktası olan Ankara-Kırıkkale-Samsun ve Kayseri karayolunda yoğunluk ile birlikte uzun kuyrukları oluşturdu.

Tatilcilerin Dönüş Çilesi
Bayram tatilini şehir dışında geçirenler, dönüş yolculuğuna başladı. 46 ilin bağlantı noktasında yer alan Kırıkkale’de, karayolları ve trafik ekipleri, denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Kırıkkale kent girişindeki yollarda araçlar uzun kuyruklar oluşturdu. Zaman zaman meydana gelen maddi hasarlı kazalar nedeniyle de ulaşım durma noktasına geldi. Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü ekipleri de yoğunluğun olduğu kavşaklarda trafik akışını rahatlatmaya çalışarak, sürücüleri dikkatli seyretmeleri konusunda uyarıyor.
 
Kırıkkale Emniyet Müdürü Hasan Onar, yaptığı açıklamada, Kırıkkale’nin, Ankara’ya 70 kilometre uzaklıkta çok önemli bir kavşak noktasında bulunduğunu söyledi. Onar, bir saatte kentten geçen araç sayısının 3 bin olduğunu belirtti. Dün gece saat 00.00’dan akşam 18.00’e kadar kentten 34 bin 800 aracın geçiş yaptığını ifade eden Onar, şöyle konuştu: "Karadeniz, Doğu Anadolu, Kayseri, Malatya ve Elazığ’dan gelen araçların Ankara’ya geçişleri devam etmektedir. Bayram dolayısıyla her 10 kilometrede bir ekip var. Geçişler sırasında şu ana kadar yaralamalı ve maddi hasarlı kaza meydana gelmedi. Sürücülerimizden tek isteğimiz, hız limitlerine uyması. Muhakkak emniyet kemerini takalım. Sadece sürücüler değil araçtaki tüm yolcuların emniyet kemerini takmak suretiyle seyahat etmeleri gerekmektedir. Sürücülerimiz, lütfen yorgun ve uykusuz yola çıkmasınlar."
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2014, 21:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER