Tatilciler Gitti, Çöpleri Kaldı

Tekirdağ’da Marmara Denizi’ne kıyısı olan ve Ramazan Bayramı tatilinde dolan Kumbağ sahili, yazlıkçıların ayrılmasının çöp yığınları göze çarptı. Sahildeki çöpleri fotoğraflayan çevreciler sosyal paylaşım siteleri üzerinden tepki gösterdi.

Tatilciler Gitti, Çöpleri Kaldı
 
Tekirdağ’ın Marmara Denizi kıyısındaki Kumbağ Mahallesi, Ramazan Bayramı boyunca İstanbul’a yakınlığı nedeniyle büyük ilgi gördü. Kış aylarındaki nüfusuna oranla oldukça kalabalık olan Kumbağ’da tatilciler dünden itibaren ayrılmaya başlayınca kumsaldaki çöpler ortaya çıktı. Tatilcilerin bıraktığı çoğu poşet ve pet şişe olan çöpleri fotoğraflayan çevreciler tepkilerini sosyal paylaşım siteleri üzerinden göstererek, "Biz insanoğlu medeniyeti asla öğrenemeyeceğiz. Maalesef rezilliğimiz, yazık’, ‘Acaba evlerinde de çöpü olduğu yerde mi bırakıyorlar?" yorumları yaptı.
 
Tekirdağ’ın Süleymanpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ekrem Eşkinat, tatilcilerin çöp konusuna özen göstermediğini ve ekiplerin son 3 gün içerisinde Kumbağ Mahallesi’nde 150 tona yakın çöp topladığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 13:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER