Taşeron İşçilerine Biber Gazlı Müdahale

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde taşeron firmalarında çalışırken işten atılan yaklaşık 500 işçinin belediye binasına yürümesine polis barikat kurarak izin vermeyince arbede çıktı. İşçilerle polislerin biber gazından etkilendiği müdahale sırasında 1 işçi ise hafif yaralandı.

Taşeron İşçilerine Biber Gazlı Müdahale
DİSK’e bağlı Genel- İş Sendikası’nda toplanan kırmızı yelekler giymiş işçiler, sağanak yağmura rağmen İstiklal Caddesi üzerinden, ’Direne direne kazanacağız’ sloganları ile Mersin Büyükşehir Belediye binasına doğru yürüyüşe geçti. Atatürk Caddesi’ndeki belediye hizmet binasına 100 metre kala barikat kuran polis, işçilerin yürümesine izin vermedi. İşçiler barikatı aşmak isteyince polis biber gazıyla müdahale etti. Polisler ile işçiler arasından sert tartışmalar ve arbede yaşanırken, çok sayıda işçi biber gazından etkilendi. İşçiler ile birlikte barikatın önüne gelen DİSK Genel İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göktaş da biber gazından etkilenerek fenalaştı.
 
BARİKATI 4 KEZ ZORLADILAR
 
Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz’ı protesto eden işçiler, ’İşçiler burada Kocamaz nerede’, ’İşçiye değil hırsızlara barikat’ sloganları atarak yaklaşık 1 saat eylemi sürdürdü. Eylem boyunca 4 kez barikatı zorlayan işçiler, bazı çevik kuvvet polisleri ile tartışmaya girdi. Zaman zaman işçilerle polisler arasında arbede yaşandı.
 
Olaylar sırasında 1 işçi hafif yaralanırken, bazı polisler de biber gazından etkilendi. İşçiler, yürüyüşe izin verilmeyince Özgür Çocuk Parkı’ndaki direniş çadırına döndü.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER