banner9

Tarsus'ta Sağduyu Çağrısı

Son günlerde PKK terör örgütü yandaşlarınca yapılan ve 1 kişinin de öldüğü gösterilerin arttığı, okulların yakıldığı Mersin’in Tarsus İlçesi’nde, sivil toplum örgütleri ile siyasi partiler bir araya gelerek sağduyu çağrısı yaptı.

Tarsus'ta Sağduyu Çağrısı
CHP, HDP, EMEP, Halkların Demokratik Kongresi, Birleşik Haziran Hareketi, İnsan Hakları Derneği, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Halkevleri, Eğitim-Sen, Partizan, Alevi Kültür Derneği Yenice Şubesi’nin temsilcileri ilçede yaşananlar nedeni ile bir araya geldi. Pir Sultan Abdal Derneği Şubesinde toplanan siyasi parti ve kitle örgütlerinin temsilcileri adına açıklama yapan Şube Başkanı Cuma Erçe, sağduyu çağrısı yaptı. Erçe, şunları söyledi:
 
"Savaşın yarattığı bütün olumsuzlukları çeken Tarsus halkına sizin aracılığınız ile seslenmek istiyoruz. İçinde yaşadığımız ülkenin ve ikamet ettiğimiz kadim kent Tarsus’un barış içinde, özgürce ve bir arada yaşanabilir topraklar haline gelmesinden yanayız. Çatışmalı ortamın sonlandırılmasını istiyoruz. Bir an önce meselelerin eşitlik ilkesine dayalı kurulacak bir masada konuşulmasını ve çözülmesini istiyoruz. Ölüm ve gözyaşı istemiyoruz. Barış istiyoruz. Yaşamı ve yaşatmayı savunuyoruz. Tarsus’ta yaşayan bütün halklara çağrıda bulunuyoruz. Lütfen olayları büyütecek ve içinden çıkılmaz hale getirecek tutum ve davranışlardan uzak durunuz. Hepinizi sağduyulu olmaya çağırıyoruz."
 
Yapılan açıklamasının ardından grup salı günü Fahrettin Paşa Mahallesi’nde çıkan olaylar sırasında Davut Özer’in ailesine ziyaret etti. Taziye için gelen gruba teşekkür eden acılı baba Beşir Özer, "Bu acıyı ben tek yaşamıyorum, hepimiz yaşıyoruz. Hâlâ da devam ediyor. Tek umudum bu olayların son bulması, failinin ortaya çıkarılıp yargı önüne çıkıp yargılanmasıdır" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 18:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER