Tarsus'ta Bir Eve Ses Bombası Atıldı!

Mersin’in Tarsus İlçesi’nde 42 yaşındaki Hüseyin Demirkol’un evine ses bombası atıldı. Olayda ölen ve yaralanan olmadı.

Tarsus'ta Bir Eve Ses Bombası Atıldı!
Olay, dün gece Şahin Mahallesi’nde 3257 sokak 35 numaralı evde meydana geldi. İddiaya göre kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından pencere önüne bırakılan ses bombası büyük gürültü ile patladı. Patlamanın etkisi ile pencerenin açılıp kapanabilen kanadındaki camları kırılırken, PVC’nin bir bölümü hasar gördü.
 
Gece zemin kattaki evinde penceresine bırakılan ses bombasının patlamasına rağmen sese uyanmayan evli 3 çocuk babası pasta ustası Hüseyin Demirkol, "Saldırı gece yapılmış, biz eşimle arka yatak odasındaydık çocuklar kendi odalarında uyuyordu, patlama sesi duymadık, yada uykumuz ağır olduğu için uyanmadık. Ancak sabah olduğunda oturma odasının pencere camlarının kırıldığını gördük. Durumu polise bildirdik. Polis gelip inceleme yaparak ifadelerimize başvurdu. Biz de yapanlardan şikâyetçi olduğumuzu kendilerine söyledik" dedi.
 
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Olay Yeri İnceleme Büro Amirliği ekipleri olay yerinde inceleme yaparak delilleri topladı. Polisin yaptığı ilk incelemede olayda basit düzenekli ses bombasının kullanıldığı saptanırken, olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER