banner51

Tarkan'ın Uyuşturucu Pişmanlığı

Şarkıcı Tarkan’ın da aralarında bulunduğu 17 sanığın ’’uyuşturucu kullanmak ve uyuşturucu madde satın almak’’ suçundan yargılanmasına devam edildi. Sanatçının avukatları tarafından mahkemeye sunulan dilekçede Tarkan’ın pişman olduğu ve bir daha uyuşturucu madde kullanmadığı belirtildi.

Tarkan'ın Uyuşturucu Pişmanlığı

 

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesinde, şarkıcı Tarkan Tevetoğlu’nun da aralarında bulunduğu 17 sanığın ’’uyuşturucu kullanmak ve uyuşturucu madde satın almak’’ suçundan yargılanmasına devam edildi. Tarkan’ın Murat Erdoğan’a attığı maille ilgili avukatı mahkemeye beyanda bulundu.
 
İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya aralarında Tarkan’ında bulunduğu 17 tutuksuz sanıktan sadece sanık Kubilay Keskin ve avukatlar katıldı. Sanık Tarkan Tevetoğlu duruşmaya katılmadı. Duruşmada sanık Murat Erdoğan ile Tarkan’ın şahsi maili üzerinden yaptıkları yazışmalara dair Tarkan’ın avukatları beyanda bulundu. Bunun üzerine sanık Murat Erdoğan, müdafii Rezzan Epözdemir söz alarak sanık Tarkan Tevetoğlu’nun müvekkili Erdoğan ile ilgili attığı maile ilişkin beyanda bulunmak için süre talep etti. Mahkeme Heyeti sanık avukatlara beyanda bulunmaları için süre vererek duruşmayı erteledi.
 
Bir önceki celsede tartışma konusu olan mail ilgili açıklamada bulunulan dilekçede Tarkan’ın söz konusu maili sanıklardan Murat Erdoğan’a kendisinin attığını kabul ettiği ifade edilerek atılmış olan mailin içeriğine ilişkin bilgilere yer verildi.
 
Dilekçede, mailin süregelen arkadaşlık ve dostluk ilişkisinden kaynaklı olarak gönderildiği, herhangi bir gizli mesaj kaygısı içermediğinin anlaşıldığı belirtilerek, "Mailin müvekkilimiz Tarkan Tevetoğlu tarafından Murat Erdoğan’a mevcut olan arkadaşlık ve dostluğa istinaden süreç boyunca üçüncü kişiler tarafından yapılan muhtelif karalayıcı yorumlara cevaben gönderilmiş bir ileti olduğu görülmektedir. Tevetoğlu’nun kendisine isnat edilen suçlamadan kurtulmak amacı ile esrarı Murat Erdoğan’dan temin ettiğine dair bir bildirim içermemektedir. Müvekkilimizin hissettiği pişmanlık duygusu, savunmasındaki samimi beyanlarında ifade edilen hayatın belli bir dönem çok kısa bir süre kullandığı esrar ile ilgili olup yine müvekkilimizin beyanlarında da çok açık bir şekilde söylendiği üzere bu pişmanlık sonrasında kendisi bir daha uyuşturucu madde kullanmamıştır" denildi.
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şarkıcı Tarkan Tevetoğlu hakkında, "kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak" suçundan 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezası isteniyor.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2013, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER