'Tarımsal Üretim Hasılasında Avrupa Birincisiyiz'

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Şişli’de bir otelde gerçekleştirilen Dünya Gıda Günü etkinliğinde konuştu. Hükümeti devraldıklarında Türkiye’nin tarımsal üretim hasılası değerinin 23 milyar dolar olduğunu belirten Eker, bu miktarı 62 milyar dolara çıkardıklarını söyledi.

'Tarımsal Üretim Hasılasında Avrupa Birincisiyiz'
HEPSİNİ GEÇTİK
 
Tarımsal üretim hasılası bakımından Türkiye’nin Avrupa’da 4. sıradan 1. sıraya çıktığını açıklayan Bakan Eker, "Fransa’yı, İtalya’yı, İspanya’yı, hepsini geçtik" dedi.
 
DÜNYADAKİ AÇLIK ENGELLENEMİYOR...
 
"1 milyar insanın aç olduğu bir dünya, sadece açlar için değil toklar için de güvenli olmaz" diyen Eker, "Açlıkla mücadelede konulan hedefler gerçekleştirilemiyor. Ne 96 yılındaki milenyum hedefi gerçekleşti, ne de ondan sonraki hedefler" diye konuştu.
 
KÜRSÜ TARTIŞMASI
 
Mehdi Eker daha sonra Feshane’deki Aksaray İli Tanıtım Günlerinin açılışı gerçekleştirdi. Açılış töreninde konuşma tartışması yaşandı. Bazı Aksaray Dernekleri üyeleri kendilerine konuşma hakkı verilmediği için tepki gösterdi. Bakan Eker kürsüde konuşurken tartışma araya girenler tarafından daha da büyümeden engellendi.
 
AKSARAY MALAKLI ÇOBAN KÖPEĞİ
 
Bakan Eker, tanıtım günlerinin açılışını yaptıktan sonra kurulan standları kısa bir süre gezip Feshane’den ayrıldı.Tanıtım günlerinde en büyük ilgiyi Aksaray Malaklı Çoban köpeği gördü.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2014, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER