banner9

Tarihi MGK Toplantısı Sona Erdi

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen MGK toplantısı sona erdi. Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına ilişkin basın açıklamasının, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası yapılacağı bildirildi. Öte yandan, Bakanlar Kurulu toplantısı 19.45'te başladı.

Tarihi MGK Toplantısı Sona Erdi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz katıldığı bir TV programında OHAL iddialarıyla ilgili olarak, "MGK OHAL'i değerlendirecek. Buna ihtiyaç var diye değerlendirirse MGK adım atabilir. Mevcut kurallarla belki de değerlendirebilir" dedi. Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı AKP'li Mustafa Şentop da OHAL ilan edildiği taktirde vatandaşın sokaktaki hayatının etkilenmeyeceğini söyledi.
 
Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı 4 saat 40 dakika sürdü.
 
Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Beştepe'deki MGK toplantısının sona erdiğini, MGK Genel Sekreterliğinin toplantıya ilişkin yazılı açıklamasının ise Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, yapılacağını kaydetti.
 
BAKANLAR KURULU TOPLANDI
 
MGK toplantısına ilişkin basın açıklaması, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Bakanlar Kurulu toplantısı akabinde yapılacak. Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Beştepe'deki MGK toplantısının sona erdiğini; MGK Genel Sekreterliği'nin toplantıya ilişkin yazılı açıklamasının ise Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yapılacağını kaydetti.
 
Bakanlar Kurulu toplantısı MGK'nın sona ermesinden yaklaşık 2 saat sonra başladı.
 
Toplantıda 15 Temmuz gecesi başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminde alıkonulan Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları da hazır bulundu. Jandarma Genel Komutanı Org. Galip Mendi'nin kalp krizi geçirmesi üzerine yerine vekaleten atanan Korgeneral İbrahim Yaşar da toplantıya katıldı.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER