banner51

Tank İade Edildi

Mersin’in merkez Toroslar Belediyesi tarafından Silifke İlçesi’ndeki Kıbrıs Şehitliği’nden alınan tank, tepkiler üzerine iade edildi.

Tank İade Edildi
 
Silifke İlçesi’ndeki Kıbrıs Şehitliği’ndeki tank ve zırhlı keşif aracının da bulunduğu askeri araçlar Toroslar Belediyesi’nce bir süre önce Mustafa Kemal Mahallesi’nde inşa edilen Rauf Denktaş Parkı ve Açık Hava Müzesi’ne götürüldü. Bu duruma Silifke Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Turgut tepki gösterdi.
 
"Askeri araçları Valiliğin bilgisi dahilinde resmi yazışmalarla getirdik" diyen Toroslar Belediye Başkanı MHP’li Hamit Tuna, Silifke halkının yoğun talebi üzerine askeri araçları geri gönderme kararı aldıklarını belirterek şunları söyledi:
 
"Yıllardır bakımsız vaziyette bulunan askeri malzemelerin ilçemizde yapılan Rauf Denktaş Parkı ve Açık Hava Müzesi’ne getirilmesinin ardından birçok Silifkeli hemşerimiz bizzat beni arayarak, askeri malzemelerin geri gönderilmesi yönündeki taleplerini ilettiler. Toroslar Belediyesi olarak milli, manevi ve tarihi değerleri sürekli ön planda tutuyoruz. Bu olayla biz asıl amacımıza ulaştık. Bizim amacımız, genç nesillere tarih şuurunu, Türk milletinin kültürünü, milli ve manevi değerlerini en iyi şekilde aktarmaktır. Bu olayla birlikte Türk milletinde var olan milliyetçilik ruhunu ön plana çıkarttık. Özellikle Silifke’deki bürokrat ve siyasiler olmak üzere tüm kamuoyunun dikkatini Silifke’de bulunan Kıbrıs Şehitliği’ne çektik. Resmi yazışmalarla temin ettiğimiz Silifke’den getirilen askeri malzemeleri yeniden Silifke halkına emanet ediyoruz."
 
Askeri araçları teslim alan Silifke Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Savar ise Kıbrıs Barış Harekatı anılarının 40 yıldır Silifke halkı ile bütünleştiğini vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER