Tanıklar İddiayı Yalanladı

Antalya’da 17 yaşındaki N.C. adlı kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla tutuklanan 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi müdür yardımcısı 51 yaşındaki M.D., ilk kez hakim karşısına çıktı. Öğretmen M.D. suçsuz olduğunu iddia ederken, öğrencisi ise kendisinin defalarca tacize uğradığını ileri sürdü. Olayla ilgili dinlenen biri öğrenci diğeri okul personeli iki tanık ise, tacize uğradığını ileri süren öğrenciyi yalanladı.

Tanıklar İddiayı Yalanladı
Antalya’da 75’inci Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ndeki taciz iddiası geçen aralık ayında meydana geldi. Okulun 12’nci sınıf öğrencisi N.C., ağrısı nedeniyle Müdür Yardımcısı M.D.’nin makam odasına girerek izin istedi. İddiaya göre M.D. kız öğrenciye, "Gel başına masaj yapayım" diyerek dokunmaya başladı ve ardından "Memelerin de çok küçükmüş" diyerek cinsel tacizde bulundu. Şikayet üzerine Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hakkında soruşturma başlatılan M.D., açığa alındı. Ayrıca Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da hakkında soruşturma başlatılan müdür yardımcısı M.D., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.
 
Olayla ilgili 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuklu sanık M.D. ile avukatları ve cinsel saldırıya uğradığını iddia eden N.C. ile yakınları ve avukatı katıldı. Duruşmada ifadesi alınan M.D. suçlamaları kabul etmedi. Kendisinin 27 yıllık öğretmen olduğunu anlatan M.D., “Meslek hayatımda böyle bir eylemim hiç olmamıştır" dedi.
 
KAPALI OTURUMLA DEVAM ETTİ
 
N.C.’nin avukatı Ayşe Çakal’ın talebi üzerine mağdurun yaşı, eylemin vasıf ve mahiyeti gözetilerek yargılamaya kapalı devam edilmesine karar verildi. Kapalı oturumda duruşmaya müşteki sıfatıyla katılan N.C.’nin annesi H.C. mahkemede verdiği ifadesinde sanıktan şikayetçi olduğunu söyledi. Olaydan kızının kendisine durumu anlatması üzerine haberdar olduğunu anlatan H.C. "Kızımım bu olay öncesinde psikolojik sorunu yoktu. Fakat bu olay sonrasında psikolojik destek almaya başladık. İlaçla tedavi oluyoruz. Terapiler de başladı" dedi.
 
Genç kızın babası T.C. de sanıktan şikayetçi olduğunu belirtti.
 
YÜZ YÜZE GELMEK İSTEMEDİ
 
Lise öğrencisi N.C.’nin sosyal hizmet uzmanı Gülşen Karabacak ile daha önce yaptığı görüşmede sanıkla yüzyüze gelmek istemediğini söylemesi nedeniyle mahkeme sanık M.D.’yi duruşma salonundan çıkarttı. Bunun üzerine ifadesini veren N.C. kendisinin sanıktan şikayetçi olduğunu, kendisine değişik tarihlerde son olarak da geçen 10 ve 11 Aralık’ta tacizde bulunduğunu iddia etti.
 
N.C. ifadesinde şunları söyledi:
 
“Sanık okulumuzda müdür yardımcısıydı. Geçen 10 Aralık’ta bize emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ziyaretine gidiyorduk. Ben de tek başıma sanığın odasına teşekkür ziyaretine gittiğimde kansızlığımı ve rahatsızlığımı bahane ederek kıyafetimim içerisinden tenime dokunarak göğüslerimi sıktı. Korktum bir şey diyemedim. Bacaklarımdan başlayarak yukarılara doğru masaj yaparak çıktı."
 
DURUMU ANNESİNE ANLATTI
 
Tacizin bir gün sonra yine tekrarlandığını ileri süren liseli N.C., şunları söyledi:
 
“Böbreklerimin olduğu tarafta ağrı vardı. Okulun arka tarafından okula girerken arkadaşlarım Y. ve G. ile karşılaştım. G. sınıfa gittikten sonra Y. ile kalmıştım. Bu sırada sanık M.D. ile karşılaştık. Rahatsız olduğumu söyleyince odasında beklememi söyledi. Biz de Y. ile gidip odasında beklemeye başladık. Sanık geldikten sonra Y.’yi derse gönderdi, bana ağrı kesici verdi. Tatlı ikram etti. Sonra benim ağrı olan bölgeyi ovaladı. Belimin arka taraflarına doğru uzanınca ağrımın orada olmadığını söyledim. Sonra elini kalp bölgemde göğsüme doğru uzanarak tenime değecek şekilde göğsümü sıktı. Bacaklarımdan masaj yaparak yukarıya doğru çıktı. Daha fazlasına izin vermeden odasından çıktım. Durumu akşam anneme anlattım."
 
MÜDÜR YARDIMCISI ÇAĞIRMADI
 
Olayla ilgili tanık sıfatıyla okul personeli Sabiha Ü. ile öğrencilerden G.B. de ifade verdi. Her iki tanık da N.C.’nin iddialarını yalanlarken 39 yaşındaki Sabiha Ü. “Olay günü saat 14 sıralarında N.C. arkadaşı G. ile birlikteydi. N.C. rahatsız olduğunu söyleyince, kulübeye aldım. Nöbetçi müdür yardımcısı olan sanığa telefonla bilgi verdim. Benim odama getir filan demedi. ’Beklesin’ dedi. G. de derse girmek için yanımızdan ayrıldı. N.C. okulun çıkış saati olan 15.15’te yürüyerek gitti" dedi.
 
ARKADAŞI DA YALANLADI
 
Tanıklardan lise öğrencisi 17 yaşındaki G.B. de mahkemede verdiği ifadesinde 10 Aralık günü okula gelmediğini, akşam saatlerinde telefonla arayan N.C.’nin, M.D.’nin kendisini taciz ettiğini söylediğini belirtti. Bu iddiaya inanmadığını belirten G.B., "Ertesi gün N.C. karın bölgesinde ağrı olduğunu söyledi. Sıcak olduğu için onu kulübeye götürdüm. Sonra da ben derse girdim. Ders çıkışı telefon açtığımda sesi normal, sakin geliyordu" diye konuştu.
 
Ancak taciz iddiasıyla ilgili soruşturma başlayınca kendisinin ifade için polis merkezine çağırıldığını belirten G.B., “N.C. cep telefonuma mesaj atarak kendisinin polislere farklı ifade verdiğini söyledi. Müdür Yardımcısı M.D.’nin bizi odasına çağırdığını söylememi istiyordu. Bu konuda bana Facebook’tan da mesaj atmıştı. Bana atılan mesaj telefonumda kayıtlıdır. Ben bu şekilde hareketlerini görünce, şaşırdım."
 
Olayda adı geçen diğer tanıkların dinlenmesine, mağdure N.C.’nin geçen yılki ve bu yılkı devamsızlık bilgilerinin ve not sorununun olup olmadığının bildirilmesi için okul idaresine yazılmasına karar veren mahkeme duruşmayı erteledi.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2015, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER