Sürücüye Alt Sınırdan Ceza

Zonguldak’ta, sola dönüş için yol ortasında duraklayan otomobile motosikletiyle arkadan çarpan üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Mert Çebi’nin ölümüyle ilgili tutuksuz yargılanan otomobil sürücüsü 25 yaşındaki Gurur Güner’e, 1 yıl 8 ay hapis verildi ve ceza ertelendi.

Sürücüye Alt Sınırdan Ceza
 
Geçen 23 Şubat’ta Zonguldak- İstanbul karayolunun Kozlu İlçesi Fatih Sitesi mevkisinde meydana gelen kazada motosikletiyle ilerleyen Mert Çebi, ’devamlı yol çizgisi’ ile sollama ve karşıya geçişin yasak olduğu yolun ortasında, soldaki restorana girmek için sinyal vererek duran Gurur Güner yönetimindeki 34 GG 5287 plakalı otomobile çarptı. Bülent Ecevit Üniversitesi Elektronik Mühendisliği 4’üncü sınıf öğrencisi Çebi, savrulup karşı yönden gelen midibüsün altına girerek öldü.
 
’TAKSİRİ AZ DİYE ALT SINIRDAN CEZA
 
’Taksirle ölüme neden olmak’ suçlamasıyla tutuksuz yagrılanan Gurur Güner, 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün son kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada, ölen Mert Çebi’nin babası Mehmet Çebi de hazır bulundu.
 
Mahkeme, bilirkişi raporları doğrultusunda taksirle ölüme neden olma suçunu işlediği kanaatine vardığı sanık Gurur Güner’e, olaydaki taksirinin az olduğuna hükmederek asgari sınırdan 2 yıl hapis verdi. Duruşmalardaki iyi hali de gözetilerek 1 yıl 8 aya indirilen ceza sanığın sabıkasız olması, taksirinin azlığı ve suç işlememe yönündeki eğilimi nedeniyle ertelendi. Sanığın denetim süresi de 2 yıl olarak kararlaştırıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER