Sürücülere Şekerli Bayram Uyarısı

Kahramanmaraş’ta trafik polisleri, Kurban Bayramı nedeniyle seyahate çıkan sürücüleri durdurup şeker ikram ettikten sonra kurallara uymaları yönünde uyardı.

Sürücülere Şekerli Bayram Uyarısı
Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ekipleri, kentin birçok bölgesinde oluşturduğu denetleme noktası ile Kurban Bayramı tatiline çıkan sürücüleri durdurarak şeker ve çikolata ikramında bulundu. Sürücülerin bayramını kutlayan polisler, emniyet kemeri, hız, sollama ve sinyalizasyon gibi kurallarla ilgili ihlal yapmamaları yönünde uyardığı sürücülerden uykusuz araç kullanmamalarını da istendi.
 
Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Nadir Telli, bayram nedeniyle denetimlerini artırdıklarını belirterek, sürücülerin trafik kurallarına uymalarını istedi. Telli, bayramda kazaların önüne geçebilmek için 24 saat esasına göre uygulama ve denetimler yapacaklarını ifade ederek şunları söyledi:
 
"Özellikle vatandaşlarımızın kurban kanı kanı akıtmasının yanında herhangi bir kanın akmaması, kimsenin yaralanmaması için vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Bütün personellerimizle birlikte kural ihlallerine yönelik 24 saat esasına göre gece- gündüz bayram süresince yoğun denetim yapıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER