Suruç'ta Cenazeler Gaziantap'e Gönderildi

Suruç’ta öğle saatlerinde meydana gelen 30 kişinin yaşamını yitirdiği patlamanın ardından olay yeri incelemesi tamamlandı ve cenazeler otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Gaziantep, Diyarbakır, Adana ve Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nden gelen 60 civarında olay yeri inceleme uzmanının yaptığı inceleme sonrası cenazeler, sloganlar eşliğinde cenaze araçlarına taşındı ve Gaziantep’e gönderildi.

Suruç'ta Cenazeler Gaziantap'e Gönderildi
CHP HEYETİ İNCELEME YAPTI
 
Patlamanın olduğu bölgeye gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba yanında CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ile birlikte inceleme yaptı. İncelemenin ardından konuşan Ağbaba, yaşananları ’vahşet’ olarak niteledi.
 
Dünden bu yana Suruç’ta olan ve patlamada yaşamını yitiren gruptakiler ile dün gece sohbet etitğini söyleyen Ferhat Tunç, çok üzgün olduğunu ifade edip saldırıyı kınadı. Saldırıda yaşamını yitiren gençlerin, iyi niyetle Kobani’ye geçmek istediklerini ancak yetkililerin buna izin vermediğini anlatan Tunç, "Biz de dün gece birlikte sohbet ettik. Dün ve bu sabah gruptakilerin Kobani’ye gidip temsili olarak bir çocuk parkı yapma istekleri yetkililer tarafından reddedildi. Grupta bulunanlar da bu duruma tepki göstermek için basın açıklaması yapmak için burada toplanıyor. Yetkililer geçişlerine izin vermiş olsa gruptakiler patlama saatinde Kobani’de olacaktı" dedi.
 
Tunç, patlama sırasında kendisinin ise Kobani’de olduğunu ve IŞİD’in düzenlediği saldırıda yaşamını yitirenlerin yakınlarına taziye dileğinde bulunduğunu ve olayı haber alınca geri döndüğünü ifade etti. Tunç, aynı sıralarda Kobani’de meydana gelen patlamanın ise kaza olduğunu ve bir YPG’linin öldüğünü iki patlama arasında bağ olmadığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER