Suriyeli Mültecilerin Eğitimi Tartışıldı

Kayseri Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’in başkanlığında İl Müftülüğü toplantı salonunda ’Suriyeli Mültecilerin Eğitimi İstişare Toplantısı’ yapıldı.

Suriyeli Mültecilerin Eğitimi Tartışıldı
Toplantıya, Kayseri Müftüsü Güven, Müftü Yardımcısı Tandoğan Topçu, Müftülük Hac ve Umre Hizmetleri Şube Müdür Vekili İbrahim Halil Erdoğan, İl Müftülüğü Din Hizmetleri Eğitim Uzmanı Mahmut Bucak, Talas İlçe Müftülüğü Vaizi Muzaffer Marangazoğlu, İl Milli Eğitim Uzmanı Ali Erdoğan, İHH Kayseri Eğitim Sorumlusu Fuat Türk, İHH Kayseri Mülteciler Sorumlusu Fatma Büyükkürkçü, Hacı Ali Karamercan Geçici Eğitim Merkezi Müdürü Savaş Tekin, Erciyes Geçici Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Bayram, Suriyeli Eğitimciler Abdülkerim El-Hakim ve Gülsüm Hac Ahmed katıldı.
 
Toplantıda mülteci çocukların eğitim gördüğü geçici eğitim merkezlerinin ihtiyaçlarının giderilerek daha güzel bir eğitim yapılabilmesi, eğitici öğretmenlerin özel bir eğitim programına tabi tutulmasının gerekliliği ve mülteci öğrencilerin kültürel bakımdan adaptasyon sorunlarının giderilmesi yönünde çalışmalar yapılması ve yapılacak projelerle mevcut seviyenin daha da yükseltilmesine yönelik fikir alışverişinde bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER