banner9

Suriyeli Minik Arya Yangında Öldü

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde, Suriyeli bir ailenin yaşadığı evde çıkan yangında 6 yaşındaki Arya Müheddi yaşamını yitirdi. Son anda diğer dört çocuğuyla dışarı çıkmayı başaran Naz Müheddi ise canlarını kurtardı.

Suriyeli Minik Arya Yangında Öldü
 
Bir süre önce ülkelerindeki savaşan kaçan 55 yaşındaki Muhiddin Müheddi, eşi ve 5 çocuğuyla Manisa’nın Alaşehir ilçesine gelerek Yeni Mahalle, Bodur Sokak’taki tek katlı bir gecekoduyu kiralayıp, burada yaşamaya başladı. Bugün saat 08.30 sıralarında, eşi ve çocuklarını evde bırakan Müheddi, çalıştığı üzüm işletmesindeki işine gitti. Müheddi’nin evden ayrılmasından kısa bir süre sonra evde yangın çıktı. Elektrik kontağından çıktığı sanılan yangın kısa sürede tüm evi sardı. Bu sırada uykuda oldukları belirten 27 yaşındaki Naz Müheddi, son anda alevleri farkedip, biri 8 aylık diğerleri ise 2 ile 6 yaşları arasındaki beş çocuğundan dördünü alarak, dışarı çıktı. Anne Müheddi, içerde kalan diğer çocuğu 6 yaşındaki Arya’yı kurtarmak için tekrar içeri girmek istedi. Ancak, bu sırada çatının bir bölümü çökünce, bu mümkün olmadı. Komşuların haber vermesi üzerine gelen itfaiye ekipleri yarım saatlik bir çaba sonucu yangını söndürdü. Alevlerin söndürülmesini ardından içeri giren itfaiye ekipleri küçük kızın yanmış cesedini çıkardı.
 
Yangından kurtardığı 8 aylık bebeği Bahar’ı kucağına alarak acısını bastırmaya çalışan Naz Müheddi, "Acımız büyük. Ülkemizden kaçıp, geldik. Birçok kişi Yunan Adaları’na geçmek isterken, boğulup ölürken, biz de yangın dramı yaşadık. Minik kızım Bahar’ın da sol kaşının yan tarafında küçük bir yanık meydana geldi. Yanık merhemi sürüldü. Diğer çocuklarımın kurtulmuş olması sevindirici ancak bu yine de acımızı hafifletmiyor" dedi.
 
Polis, yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2015, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER