Suriyeli Kadın Altınları Alıp Kaçtı

Çorum’da çiftçi 56 yaşındaki Fazlı B., dini nikahla evlendiği Suriyeli ’Rim’ adındaki kadının, gerdek gecesi 6 bin TL değerindeki ziynet eşyasını alıp kaçtığını iddia ederek polisten yardım istedi.

Suriyeli Kadın Altınları Alıp Kaçtı
Olay Çorum’un Gülabibey Mahallesi’nde meydana geldi. Eşi vefat eden 3 çocuk babası Fazlı B., bir hafta önce 64 yaşındaki Ali Y. ile tanışıp arkadaş oldu. Sohbet sırasında Ali Y.’ye helal süt emmiş birisini bulursa evlenmek istediğini söyledi. İddiaya göre Ali Y. bir kaç gün sonra  Fazlı B.’nin yanına giderek, Suriyeli kimsesiz bir kadınla belirli bir para karşılığı evlendirebileceğini söyledi. Bunun üzerine Fazlı B. evlenmek için Ali Y. ile birlikte Hatay’a gitti. Burada adının Rim olduğu belirtilen 42 yaşındaki kadınla tanıştırıldı. 4 bin TL karşılığında evlenmek üzere anlaşan Fazlı B. Suriyeli kadın ve yanındaki 6 kişi ile birlikte Çorum’a döndü. 
 
6 BİN LİRALIK ALTIN ALDI
 
Suriyeli kadın kadın evlilik için Fazlı B.’den iki altın bilezik, bir altın kolye, bir altın yüzük ve yeni kıyafetler istedi. Fazlı B. tadına 6 bin değerinde altın aldı. Önceki gün Fazlı B.’nin evinde suriyeli kadınla imam nikahı kıyıldı. İmam nikahının ardından Hatay’dan gelen 6 kişi evden ayrıldı. 
 
gerdek için hazırlanan Fazlı B., kadının yaptığı ve içinde uyku ilacı olduğu öne sürülen kahvayi içtikten sonra uykuya daldı. iddiaya göre bunu fırsat bilen kadın 6 bin TL değerindeki altını yanına alarak evden kaçtı. Bir süre sonra uyanan Fazlı B., kadını  evde bulamayınca dolandırıldığını anlayıp 155’i arayarak polisten yardım istedi.
 
Polisin Çorum ve Hatay’da olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER