Suriyeli İkizler Fırat Nehri'nde Boğularak Öldü

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Gaziantep’in Karkamış ilçesindeki çadır kente yerleşen, bugün serinlemek için girdiği Fırat Nehri’nde akıntıya kapılan 18 yaşındaki Suriyeli Muhammed Kibevar ile onu kurtarmak isteyen ikizi Ahmed Kibevar boğularak öldü.

Suriyeli İkizler Fırat Nehri'nde Boğularak Öldü
Suriyeli Kibevar ailesi fertleri, 3 ay önce ülkelerinden kaçarak Türkiye’ye gelince Karkamış’taki çadır kente yerleşti. İddiaya göre, Suriyeli ailenin 18 yaşındaki ikiz çocukları Muhammed ve Ahmet Kibevar bugün öğle saatlerinde yanlarında bir arkadaşlarıyla birlikte Karkamış Barajı yakınlarındaki Fırat Nehri kıyısına gitti. Bir süre sonra Muhammed Kibevar serinlemek için suya girdi. 
 
Suriyeli genç nehirde akıntıya kapılıp, suda çırpınmaya başladı. İkiz kardeşi Muhammed’in çırpındığını gören Ahmed Kibevar’da peşinden suya atladı. Ancak, ikiz kardeşler bir süre sonra gözden kayboldu. Kibevar kardeşlerin kaybolmasının ardından arkadaşları çevredekilerden yardım istedi. Vatandaşların çağırdığı ihbar üzerine gelen jandarma ve AFAD ekipleri, arama yaptığı nehirde ikiz kardeşlerin cansız bedenine ulaştı. Olay yerinde yapılan inceleme sonrası Suriyeli ikizlerin cesetleri otopsi için Nizip Devlet Hastanesi morguna konuldu. Çocuklarının ölüm haberini alarak hastaneye gelen babaları İbrahim Kibevar ise gözyaşı döküp, sinir krizi geçirdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2015, 19:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER