Suriyeli Hırsızlar Aranıyor

Adana’da 2 hırsız, alışveriş yapacak gibi geldikleri işyerinin sahibi 35 yaşındaki Ersin Karataş’ı Arapça konuşarak oyalarken, bir arkadaşları da kasadaki 350 TL para ile 2 cep telefonunun çaldı.

Suriyeli Hırsızlar Aranıyor
 
Hırsızlık olayı, geçtiğimiz pazar günü merkez Seyhan İlçesi’nin Kocavezir Mahallesi’nde meydana geldi. Güvenlik kamerası kayıtlarına göre, plastik ev eşyası ve oyuncak satan Ersin Karataş’ın işyerinde yalnız olduğu sırada dükkanına 2 genç geldi. Arapça konuşan gençler, alışveriş yapacaklarını söyleyip, kaldırım üzerinde duran rulo halindeki plastik masa örtüsünün fiyatını sordu. Sokakta, sırtı kapıya dönük olan Karataş ürünleri tek tek gösterip, özelliklerini ve fiyatlarını anlatmaya çalışırken arkadaşı işyeri sahibine fark ettirmeden içeri girdi. Ersin Karataş, konuşmalarından Suriyeli olduğunu tahmin ettiği gençlere yaklaşık 10 dakika boyunca satacağı ürünü anlattı.
 
İşyerine giren hırsız da kasadaki 350 lirayı ve 2 bin lira değerindeki 2 cep telefonunu alıp cebine koydu. Ersin Karataş’ı oyalamakla görevli 2 hırsız da arkadaşlarının çıktığını görüp, alışveriş yapmaktan vazgeçerek ayrıldı.
 
Soyulduğunu anlayıp polise başvuran işyeri sahibinin şikayeti üzerine inceleme yapan polis, hırsızların Suriyeli olduklarını belirledi. Şanlıurfa ve Gaziantep’te de aynı yöntemle hırsızlık yaptığı kaydedilen 3 hırsızın yakalanmasına çalışılıyor.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER