Suriyeli Felç Oldu

Suriye’de devam eden iç savaş sırasında belinden vurularak felç olan 34 yaşındaki Abdulkafi Abuzer, Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde yatağa mahkum yaşıyor.

Suriyeli Felç Oldu
 
Evli ve 4 çocuk babası Abdulkafi Abuzer, Suriye’de iç savaşın başladığı 2011’de Esad’ın keskin nişancıları tarafından kanas silahıyla belinden vurulduğunu, getirildiği Hatay’da Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık ve Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi edildiğini söyledi. Tedavisinin ardından yakınlarının yardımıyla gittiği İdlib kentinde eşi 27 yaşındaki Nahil, çocukları Hiyem (8), Cafer ve 6 yaşındaki ikizleri Viem ile Abuzeyt’i alarak tekrar Hatay’a döndüğünü belirten Abdulkafi Abuzer, "Bir süre Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde tedavi oldu. Belden aşağısı tutmadığı için yatağa mahkum oldum" dedi.
 
İLAÇLAR ÇOK PAHALI
 
Reyhanlı İlçesi’nde kiraladıkları bir evde hayırseverlerin yardımıyla yaşamlarını sürdürmeye çalıştıklarını belirten Abuzer, yaşadıklarını şöyle anlattı:
 
"Bir toplantıya giderken kanas silahının kurşunu belime isabet etti. İki bacağım tutmuyor. Yürüyemiyor, ihtiyaçlarımı göremiyorum. Yıllardır yüzüstü yatıyorum. Belimde yara var. Ağrılarım nedeniyle cihaza bağlı yaşıyorum. Bana en büyük desteği eşim Nahil veriyor. Temizliğimi, bakımımı yapıyor. Çocuklarımla ilgileniyor. Çok acı çekiyorum. Eşim ve dört çocuğumla yaşıyoruz. Çevredeki hayırseverlerin desteğini alıyoruz. Özellikle sinir ilaçlarım pahalı olduğu için almakta zorlanıyorum. Yardım bekliyorum."
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER