'Suriye'den Kaçan Militanlar Ege Kıyılarında'

Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarından kaçan örgüt militanlarının Türkiye'ye girdiği ve Ege kıyılarına giderek buradan Avrupa'ya geçtikleri iddia edildi.

'Suriye'den Kaçan Militanlar Ege Kıyılarında'
Rusya'nın Suriye'de başlattığı hava saldırısını ardından, buradaki cihatçı örgüt üyelerinin silahlarını bırakıp, yasa dışı yollardan girdikleri Türkiye'de, Balıkesir Ayvalık İlçesi ile Muğla'nın Bodrum İlçesi sahillerinden önce Yunan adalarına, buradan da diğer Avrupa ülkelerine dağılarak, büyük tehdit oluşturdukları ileri sürüldü.
 
Yunanistan'da yayın yapan "www.pronews.gr" internet sitesi, Suriye'de Rusya'dan aldığı hava desteğiyle ordunun kara harekatı başlatmasının ardından IŞİD başta olmak üzere diğer cihatçı gruplardaki milislerin silah bırakıp kaçmalarının, Türkiye kıyılarından Yunanistan'a göçmen geçişlerini arttırdığını duyurdu.
 
Türkiye'ye yasa dışı yollardan giren bu kişilerin Balıkesir'in Ayvalık ilçesinden Midilli'ye, Muğla'nın Bod cihatçı örgüt militanlarının oluşturduğu bu milis güçlerinin askeri kıyafetli, ellerinde kalaşnikoflu, makineli tüfekli, el bombalı fotoğrafları ile Yunanistan'a geçtikten sonraki sivil fotoğraflarına da yer verildi. Bu kişilerin sadece Yunanistan değil diğer Avrupa ülkeleri için de tehlike oluşturduklarına dikkat çekildi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER