Suriye'den Atılan 2 Roket Kilis'e Düştü

Suriye’den atılan 2 Katyuşa roketinden biri bu sabah Kilis kent merkezinde türbe bahçesine, diğeri ise sokağa düştü. Çevredeki ev ve işyerlerinin camlarının kırıldığı olayda 1 kadın yaralandı.

Suriye'den Atılan 2 Roket Kilis'e Düştü
 
Olay, sabah saatlerinde meydana geldi. Suriye’den Katyuşa’dan ateşlendiği belirtilen roketlerden biri Karaali Mahallesi’ndeki Türbeder sokakta bulunan Şeyh Mansur Türbesi’nin bahçesine, diğeri ise çevredeki boş bir sokağa düştü. Roketlerin düşmesiyle birlikte birçok ev ve iş yerinin camları kırılırken, adı öğrenilemeyen 1 kadın yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık görevlisi sevk edildi. Yaralı kadın ambulansla Kilis Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.
 
5 GÜN ÖNCE DE OKUL BAHÇESİNE DÜŞTÜ
 
Geçtiğimiz Pazartesi günü de Suriye’de IŞİD ile muhalif grupların çatıştığı bölgeden ateşlenen 3 Katyuşa roketatar mermisinden 1’i kent merkezindeki Eyüp Gökçeimam Ortaokulu bahçesine, 2’si ise boş araziye düşmüştü. Okul bahçesinde büyük bir çukur oluşurken buradaki temizlik görevlisi 32 yaşındaki Ayşegül Polat yaşamını yitirmiş, bir kız öğrenci yaralanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2016, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER