Suriye Uyruklu Dilenciler Yakalandı

Beyoğlu’nda yoldan geçen vatandaşları rahatsız edip para istedikleri ileri sürülen çoğunluğu Suriye uyruklu yaklaşık 20 kişi, zabıta ekipleri tarafından yakalandı.

Suriye Uyruklu Dilenciler Yakalandı

 

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı çevresinde özellikle Suriye uyruklu şahısların yoldan geçen vatandaşları rahatsız ederek para talep etmesi üzerine zabıta ekipleri harekete geçti. Taksim Meydanı’na gelen ekipler, meydandaki ve Gezi Parkı çevresindeki dilencileri yakaladı. Ne olduğundan habersiz bir anda araçlara bindirilmek istenen dilenciler, kendilerini götürmek isteyen ekiplere uzun süre direndi. Koltuk değnekli bazı dilenciler de kendilerini görüntülemek isteyen gazetecileri engellemek istedi. Bayan bir dilenci ise koltuk değnekleriyle gazetecilere saldırmaya çalıştı. Ancak dilenciler ekipler tarafından zabıta aracına bindirildi.
 
Öte yandan, Gezi Parkı çevresinde yakalanan bir dilenci ise ağlayarak çocuğunu vermek istemedi. Zabıta aracına binmemekte direnen dilenci, uzun uğraşlar sonucu ekipler tarafından çocuğu alınarak zabıta aracına bindirildi. Taksim Meydanı ve Gezi Parkı çevresinde yakalanan yaklaşık 20 dilenci Beyoğlu Zabıta Müdürlüğü’ne götürüldü.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2014, 08:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER