banner9

Sur'da Operasyon Sürüyor

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde devam eden operasyonlarda, güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada 2 polis yaralandı.

Sur'da Operasyon Sürüyor
Sur İlçesi’nde 6 mahalle ve bir caddede, 2 Aralık’ta ilan edilen ve 9 Aralık perşembe günü saat 23.00’da sona eren ancak 17 saat sonra cuma günü saat 16.00’dan yeniden uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Sur İlçesi’nde hendek ve barikat oluşturan PKK’lılara yönelik operasyonlar kapsamında güvenlik güçleriyle PKK’lılar arasında zaman zaman çatışma çıkıyor. Bugün öğle saatlerinde çıkan çatışmada 2 polis memuru yaralandı. Yaralı polisler ambulanslarla kaldırıldıkları hastanelerde tedavi altına alındı.
 
OPERASYONA ASKER DESTEĞİ
 
Bu arada Sur İlçesi’nde sokağa çıkma yasağının uygulandığı bölgelere, Özel Harekat polislerinin operasyonlarına destek için Jandarma Özel Harekat ekipleri bu sabah saatlerinden itibaren zırhlı kirpi ve paletli araçlarla girdi.
 
Jandarma ekipleri de operasyona katılırken, tarihi Diyarbakır Surları’nın etrafında bulunan Hevsel Bahçeleri bölgesinde çok sayıda askeri araç konuşlandırıldı.
 
Sur İlçesi’nde operasyonlar devam ederken sık sık silah ve patlama sesleri duyuluyor.
Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2015, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER