Şüpheliler Adliyeye Sevk Edildi

Zeytinburnu’nda bir işyerinden silah tehdidi ile para ve cep telefonlarını alan,  gasp etmeye çalıştıkları taksi şoförünü de yaralayan Afganistan uyruklu 3 kişi adliyeye sevk edildi.

Şüpheliler Adliyeye Sevk Edildi
FİLM SAHNELERİNİ ARATMAYAN SOYGUN
 
Edinilen bilgiye göre, Zeytinburnu, 58. Bulvarda bulunan bir elektronik şirketine önceki gün giren silahlı 3 kişi,  içerde bulunanları etkisiz hale getirerek ellerini ve ayaklarını koli bandıyla bağladı. Görgü tanıklarının ifadelerine göre daha sonra şirkette bulunan 6 bin 572 dolar, 4 bin Euro, bin 300 lira ve 9 milyon 725 bin İran Riyali  ile çalışanların cep telefonlarını alan şüpheliler kaçtı. Şirketten çıktıktan sonra bir süre yaya olarak kaçmaya çalışan şüpheliler peşinden koşanları görünce havaya rastgele ateş açmışlar bu sırada bir kafeterya önünde sigara için Yakup Şakar adlı vatandaşı vurmuşlardı. Ardından bir otel önünde bekleyen bir taksiye binen şüphelilerin aracı gasp ederek kaçmaya çalışmış bu sırada karşı koyan taksi şoförü Ali Yerlikaya tabancayla vurularak yakalanmıştı. Bir vatandaşın attığı taşla arka camı kırılan taksiyle kaçmaya çalışan şüphelilerden Bilal E.(22) polisin ateş açması sonucu sonucu ayağından vurulmuş,  diğer şüpheliler Muhammet E.(23) ile Hazmiran T.(22) de yakalanmıştı.
 
Gasp Büro Amirliği’nde sorgulanan şüphelilerin turist olarak geldikleri İstanbul’da kaçak oldukları  ortaya çıktı. Polisteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER