Sultan Teyze Bu Kış Rahat Edecek

Muğla’nın Fethiye İlçesi’ndeki derme çatma barakada tek başına yaşayan 60 yaşındaki Sultan Ege, yardımseverler tarafından yapılan yeni evine taşındı.

Sultan Teyze Bu Kış Rahat Edecek
 
Fethiye’nin Göcek Mahallesi’nde maddi imkânsızlıklar nedeniyle derme çatma barakada yaşayan Sultan Ege’ye, Fethiye Belediyesi ve yardımsever işadamları sahip çıktı. Kendisiyle ilgilenmeyen çocuklarından uzakta yardım bekleyen Ege’nin barakası yıkılarak yerine 2 odalı konteyner ev yapıldı. Ev eşyaları da yardımseverler tarafından alınan Sultan Ege, yeni evinde Fethiye Belediye Başkanı DP’li Behçet Saatcı ve yardımsever işadamlarını ağırladı.
 
İMECE USÜLÜ
 
Duygusal anların yaşandığı ziyarette evin yapımında emeği geçen tüm kurum ve yardımseverlere teşekkür eden Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, şunları söyledi:
 
“Sultan Teyze bizden ev istediğini dile getirdi. Allah da bize bunu nasip etti. Biz de karınca kaderince neler yaparız diye düşündük. Herkes buraya imece usulü katkı sağladı. Orman Bölge Müdürlüğü yerin tahsisi konusunda kolaylık sağladı. Evin yapılması konusunda destek olan yardımseverler var. Önemli olan bir garibanın başını sokabilecek bir çatının yapılmasıydı. Emek veren, katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum."
 
 
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER