banner9

Sulara Gömülen Tarihi Köprüden Tehlikeli Geçiş

Edirne’de yağışlar nedeniyle Tunca Nehri’nin taşması sonucu yaya ve araç trafiğine kapatılan su altındaki tarihi köprünün korkulukların üzerinden canlarını hiçe sayarak karşıya geçmek isteyenler yürekleri ağızlara getiriyor. 

Sulara Gömülen Tarihi Köprüden Tehlikeli Geçiş
Edirne ve bölgede görülen yağışlar üzerine yatağından taşan Tunca Nehri üzerinden Sarayiçi Er Meydanı sular altında bıraktı. Bu nedenle Fatih, Kanuni, Saraçhane ile Yalnızgöz köprüleri yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Kent merkezi ile Yıldırım Mahallesi’ne Sarayiçi üzerinden ulaşımı sağlayan köprülerin üzerinden akan sular nedeniye bazı kişiler 3 kilometre uzaklıktaki alternatif yolu tercih etme yerine, hayatları riske atıp trafiğe kapatılan köprülerin korkuluklarından yürüyüp karşıya geçiyor. Tehlikeli bir yolculuktan sonra karşı tarafa geçen lise öğrencisi Onur Otçuli, tehlikenin farkında olduğunu söyledi.
 
Bulgaristan İçişleri Bakanlığı ’Sarı alarm’ vererek Tunca Nehri’nden su bırakacağını açıkladı. Bakanlık 75 metreküp su bırakılacağının kendilerine e-posta yoluyla bildirildiğini söyleyen DSİ 11’nci Bölge Müdürü Adil Sabancı, korkulacak bir durumun olmadığını belirterek şöyle dedi:
 
"Gelecek su sadece Sarayiçi bölgesinde etkili olacak. Bulgaristan’da yaşanan yağışlardan dolayı barajları doluluk oranı artığından kapakları açacaklarını söylüyorlar. Bugün kapaklar açılıp suyu salmaya başlayacaklar. Bırakılan su kent genelinde etkili olmayacak."
 
TAŞKIN SELFİESİ 
 
Edirne Tarihi Tunca Nehri Köprüsü yanına gelen meraklı vatandaşlar burada suyun akışını izlerken bazı kişiler de ellerindeki cep telefonlarıyla selfie çekiliyor. Gün boyu meraklıların uğrak yeri olan nehir kıyısına gelenler cep telefonlarının kameralarını açıp sevdikleriyle canlı kamera görüşmesi de yapıyor.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER