banner51

Suç Makinesi Gözaltında

Sivas’ın Suşehri ilçesinde yaşayan Sadettin P, işlediği suçlarına yenisini ekleyerek polis tarafından gözaltına alındı.

Suç Makinesi Gözaltında

Çeşitli suçlardan cezaevinde bulunan ve Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında tahliye olan 44 yaşındaki Sadettin P.’nin, iddiaya göre İstanbul’da yaşayan T.D. isimli bir bayanı arayarak Suşehri’ne gelmesi için telefonla şantaj yaptığı belirtildi. Şantaj üzerine Suşehri ilçesine gelen T.D. ilçede Yalnızbağlar Mahallesinde boş bir evde alıkonuldu. Polis takibinde olduğunu anlayan Sadettin P, alıkoyduğu T.D.’yi Geminderesi mevkiinde bulunan Camili köyüne kaçırdı. Suşehri İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler köye giderek Saadettin P’yi ve alıkoyduğu T.D.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

 
Suşehri Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve ilçe jandarma komutanlığına bağlı ekiplerin ortaklaşa düzenledikleri çalışmayla gözaltına alınan şahıslar, emniyet ve jandarmadaki işlemlerinin ardından Suşehri Cumhuriyet Savcılığına sevk edildi.
 
SADETTİN P’NİN İŞLEDİĞİ SUÇLAR
 
Sadettin P. ilçede birçok suça karıştı. P, 2003 yılında Suşehri ilçe merkezi hükümet konağı önünde bıçakla çocuğunu kesmeye kalkıştı. 2005 yılında eşini, kayınvalidesini ve çocuğunu evde rehin aldı. 2006 yılında yine hükümet konağı önünde üzerine benzin döküp kendini yakmak istedi. Sadettin P. boşandığı eşi F.D.’ye evinde tecavüz etmekle suçlanmış ve Denetimli Serbestlik Yasasından yararlanarak cezaevinden çıkmıştı. Sadettin P, bir yüksekokul öğrencisine cinsel saldırı ve fuhuşa aracılık etme suçlamasıyla da tutuklanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2013, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER