banner51

Su Zamları Protesto Edildi

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde, su zamlarını protesto eden vatandaşlar, yanlarında getirdikleri atık su şişelerini Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Şubesi önüne bıraktılar.

Su Zamları Protesto Edildi
 
’Bandırma ne diyor’ adlı platform tarafından düzenlenen su zamlarıprotesto eylemine CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve vatandaşlar katıldı. Su zamlarını protesto eden vatandaşlar, yanlarında getirdikleri atık su şişelerini Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ) Şubesi önüne bıraktılar. Platform adına açıklama yapan Ercan Akyazar, Balıkesir’in büyükşehir olmasından sonra kurulan Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (BASKİ) gönderdiği su faturalarının yüksek olduğunu söyledi. Akyazar, tükettikleri su bedelinin yarısı kadar atık su bedeli,sayaç okuma ve bakım ücreti alındığını dile getirdi. Yapılan iyileştirmelere rağmen, kesilmiş faturaları ödemek zorunda kaldıklarını dile getiren Akyazar, diğer büyükşehirlerde olduğu gibi Balıkesir’de de su fiyatlarının il genelinde eşit olmasını istedi.
 
Balıkesir Milletvekili Namık Havutça da, pazartesi günü yapılacak BASKİ’nin toplantısında istedikleri iyileştirmelerin yapılması için vatandaşları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi önünde pazar günü eylem yapmaya davet etti. Yapılan açıklamaların ardından kalabalık bina önünden ayrıldı.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2014, 18:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER