banner51

Sporu Yaşam Tarzı Yapacaklar

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, belediye tarafından vatandaşları spor yapmaya teşvik etmek amacıyla düzenlenen ’Spor Bir Yaşam Tarzı’ etkinlikleri kapsamında, Bodrum’un Bitez Mahallesi’ndeki Adaboğazı Mevkii’ne yürüyüş yapıldı.

Sporu Yaşam Tarzı Yapacaklar
 
CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, meclis üyeleri ve yaklaşık 150 kişinin katıldığı yürüyüş Bitez Limanı’ndan başladı. Adaboğazı Mevki’ne kadar 3 km’lik patika yoldan normal tempoda gerçekleşen yürüyüşe AKUT Bodrum Ekibi de destek verdi. 45 dakika Adaboğazı’na ulaşan katılımcılar kısa bir mola verdikten sonra hemen yürüyüşe devam ederek, 6 km gidiş geliş parkurunu 1,5 saatte tamamladı.
 
Başkan Kocadon, sağlıklı insanlar yetiştirmek insanları spor yapmaya teşvik etmek amacıyla bu etkinlikleri başlattıklarını belirterek, "İnsanları spor yapmaya alıştırmak için önce büyükleri spor yapmaya alıştıracağız ki, onların çocukları da spor yaparak büyüsün. Sağlığın olmadığı yerde, ne yaparsak yapalım kimse bir şey görmez. Sporun bir yaşam tarzı olduğuna inanan bir yönetici olarak, halkımızı da spor yapmaya teşvik ediyorum ve ben de onlarla birlikte spor yapıyorum. Sporla beraber hem düşüncelerde bir değişme olacağına, hem de insanların birbirine daha hoşgörülü bir seviyeye geleceğine inanıyorum. Bu nedenle de spora destek vermeye devan edeceğim" dedi.
 
Spor Bir Yaşam Tarzı etkinlikleri kapsamında gelecek hafta cumartesi günü Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nden İçmeler Mevkisi’ne yürüyüp, dönüleceği ardından da cimnastik hareketleri yapılacağı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER